Nele Ohmann pälvis Tre Valli Varesine granfondol oma vanuseklassis 2. koha

Nele Ohmann

Nädalavahetusel Itaalias peetud Tre Valli Varesine granfondol, mis kuulub ühtlasi UCI GF World Series’isse ehk kust on võimalik kvalifitseeruda granfondo maailmameistrivõistlustele, teenis Nele Ohmann üldarvestuses kolmanda ja oma vanuseklassis teise koha.

130-kilomeetrise võistluse võitis naiste üldarvestuses kodupubliku rõõmuks Roberta Bussone ajaga 3:54.07. Ühtlasi oli ta parim Ohmanni vanuseklassis ehk 40-44-aastaste naiste seas. Teise koha pälvis itaallanna Maria Elena Palmisano (N35-39; +0.35) ja kolmanda koha Ohmann, kes jäi võitjale alla ühe minuti ja 26 sekundiga.

„Võistlus oli algusest peale kiire. Rada ise oli “punchy” ehk enamus distantsist olid lühikesed, kuni viie kilomeetripikkused, kuid kohati järsud tõusud. Kitsastel ja suhteliselt tehnilistel laskumistel nägin ka mitmeid tõsiselt kukkunud võistlejaid. Kuskil poolel maal moodustus naiste liidergrupp, mis püsis koos kuni viimase lühikese tõusuni, mis oli umbes neli kilomeetrit enne lõppu. Seal tegid kaks Itaalia naist kiirenduse. Kuna nad olid eelnevalt juba paar korda ebaõnnestunult ära minna üritanud, olin kindel, et saame nad ka seekord kätte,“ rääkis Ohmann võistluse järel. „Kahjuks ma eksisin ja lasin käest oma võimaluse üldvõidule võidelda. Sellest hoolimata jään ma võistluse ja oma sooritusega rahule. Alustasin pigem rahulikult ja tegin oma sõitu. Jalg oli väga hea ja tunne tugev kuni lõpuni välja. Raskeks ei läinud kordagi. Hea meel on see hooaeg sellise emotsiooniga lõpetada.“

Kokku sai pikal võistlusmaal tulemuse kirja 41 naist ja 1008 meest.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X