Naiste WorldTeamsi staatust taotleb üllastuslikult ka Šveitsi klubi

XKGkDMLeFhmAVwXvJHnFVH-1024-80
Seni madalamat taset omanud naiskond Cogeas-Mettler esitles Rahvusvahelisele Jalgratturite Liidule (UCI) taotluse, et uuel hooajal nimega Cogeas Edelweiss Squad pääseda WorldTeamsi klubide sekka.
 
Naiste profiklubid on alates 2019. aastast jagatud kaheks – UCI Continental ja UCI WorldTeams. Kõrgeimasse kategooriasse kuuludes peab klubi täitma palju UCI kehtestatud kohustusi, näiteks miinimumpalga maksmist kõikidele sõitjatele. WorldTeamsi staatus tagab naiskonnale aga kõikidele võidusõitudele automaatsed kutsed. Eelmisel hooajal oli selliseid naiskondi üheksa: Ale BTC Ljubljana, Canyon-SRAM, FDJ Nouvelle-Aquitaine Futurscope, Liv Racing, Movistar Team Women, Team BikeExchange, Team DSM, Team SD Worx ja Trek-Segafredo.
 
Uuel hooajal tahab WorldTeamsi seltskonda üllatuslikult pääseda ka siiani Venemaal registreeritud, kuid Šveitsis Lausanne’is baseeruv naiskond Cogeas-Mettler. „Šveitsile on väga oluline, et meil oleks WorldTouri kuuluv naiskond,“ ütles naiskonna president Ruben Contreras, kelle sõnul registreeritakse klubi tuleval aastal Šveitsi. „Uus nimisponsor Roland on suur Šveitsi ettevõte, kes toetab mäe- ja murdmaasuusatamist, mägirattasporti eesotsas Jolanda Neffiga ja laskesuusatamist. Nende sponsorlus annab meile võimaluse astuda vajalik samm edasi.“
 
WorldTeamsina registreeritud olles peab naiskonda kuuluma kümme naist. Hektel on tiimis 14 sõitjat. Naiskonna sõnul on lepingut pikendatud kaheksa ratturiga ning kahele vabale kohale on tulnud 30 taotlust.
 
Tuleval hooajal jätkavad tiimis Petra Stiasny (Šveits), Hannah Buch (Saksamaa), Olga Zabelinskaja (Usbekistan) ja Venemaa trio Diana Klimova, Tamara Dronova ja Gulnaz Hatuntseva. Uuteks tulijateks on Šveitsi trekisõitja Aline Seitz ja hispaanlanna Ines Cantera.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X