Naiste trekisprindis krooniti Euroopa meistriks 23-aastane sakslanna

Screenshot 2023-02-11 at 09.17.59

Šveitsis Grenchenis jätkuvatel trekisõidu Euroopa meistrivõistlustel pälvis naiste sprindis esikoha 23-aastane sakslanna Lea Sophie Friedrich, kes sai finaalis jagu kaasmaalannast Pauline Sophie Graboschist.

Pronksisõidus pälvis võidu britt Sophie Capewell, alistades valitseva maailmameistri prantslanna Mathile Grosi. Reedel peeti veel meeste 4 km jälitussõit, kus Euroopa meistriks krooniti itaallane Jonathan Milan ajaga 4.03,744. Hõbemedali sai kaela britt Daniel Bigham (4.05,860) ja pronksi sakslane Tobias Buck-Gramcko (4.09,796).

Meeste 60-ringilises (15 km) scratchis ehk lõpufinišiga sõidus võidutses britt Oliver Wood, edestades hollandlast Roy Eeftingut ja prantslast Donavan Grondini. Võistluse keskmiseks kiiruseks oli 54,3 km/h.

Reedel lõppes ka naiste omnium, kus nelja ala kokkuvõttes teenis esikoha inglanna Katie Archibald (155 punkti). Pjedestaali madalamatele astmetele pääsesid poolatar Daria Pikulik (124) ja belglanna Lotte Kopecky (124).

Laupäeval selguvad medalivõitjad naiste 500 m paigaltstardiga sõidus, individuaalses jälitussõidus ja punktisõidus ning meeste omniumis ja sprindis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X