Naiste Tour de France’il võidutses Demi Vollering

Demi Vollering

Pühapäeval pandi 22,6-kilomeetrise temposõiduga Pau linna tänavatel punkt Tour de France Femmes avec Zwift velotuurile, mille võitis 26-aastane hollandlanna Demi Vollering.

Volleringi jaoks oli tegemist karjääri esimese suurtuuri võiduga. Mullu pälvis ta Annemiek van Vleuteni järel teise koha. Ühtlasi on Vollering võitnud varem üldse vaid kolm velotuuri – Vuelta A Burgose (2023), Baskimaa velotuuri (2022) ja Women’s Touri (2021). Tänavu on ta aga üles näidanud erakordset dominantsust, võites hooaja algul veel Amstel Gold Race’i, La Fleche Wallonne Feminine, Liege-Bastogne-Lieges Femmesi, Strade Bianche Donne ja Dwars door Vlaandereni ühepäevasõidud.

Kaheksa etapi järel edestas ta lähimaid jälitajaid Lotte Kopeckyt (Team SD Worx) ja Katarzyna Niewiadomat (Canyon//Sram Racing) kolme minuti ja kolme sekundiga. Seejuures oli belglanna ja poolatari vahe üldarvestuses vaid 0,2 sekundit.

“Mulle ei ole veel kohale jõudnud, et ma võitsin. Ma jõudsin laupäeva õhtul hotelli kell 23.30 ning peale kiiret massaaži käisin duši alla ja läksin otse magama. Und pigem ei tulnud ja raske oli uinuda. Vaikselt hakkas siis kohale jõudma, et ma võin võita, aga kuna fookus oli hõivatud kõige muuga, siis polnud aega sellele mõelda,” ütles Vollering võistlusjärgsel pressikonverentsil.

“Enne temposõitu vaatasin oma telefoni, aga ma ei ole jõudnud kõiki sõnumeid läbi lugeda. Ma ei suuda siiani uskuda kõike seda. Ma usun, et vajan nüüd paari rahulikumat päeva lähedastega, et see kõik päriselt kohale jõuaks,” jätkas Vollering

Hollandlannale tõi esikoha muljetavaldav sooritus laupäevasel lõputõusul Col du Tourmalet, kus ta võitis lähimaid konkrente ligi kahe minutiga. Nädala jooksul näitas kogu SD Worxi tiim väga häid sooritusi, võites pooled etapid ning lisaks kahele pjedestaalikohale üldarvestuses pälvisid nad punktisärgi (Lotte Kopecky). Seda kõike vaatamata sellele, et poolel võistlusnädalal sai nende tiimi boss Danny Stam võistlusel viibimise keelu ohtlike sõiduvõtete tõttu.

“See on imeline, mida me korda saatsime. Meil oli väga palju eduelamusi, aga ka väga palju altminekuid. Usun, et suutsime näidata, kui tugev meie naiskond on ja kui moriveeritud me oleme andma endast parimat ja võitlema esikohtade nimel. Üksteisele toeks olles oleme ka individuaalselt tugevamad,” jätkas Vollering. “Ma usun, et selline võistkonnavaim on väga oluline. Kui sul on toetav meeskond, siis sa suudad palju rohkem korda saata. See on see, mida mulle meeldib näha, aga samas see ka inspireerib mind.”

Parima mägironija tiitli teenis Niewiadoma ja noorratturi autasu prantslanna Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT Pro Cycling). Ühtki eestlannat velotuuril ei osalenud.

Foto: A.S.O. / Charly Lopez

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X