Naiste Le Samynil võidutses Bastianelli, eestlannad tulemust kirja ei saanud

334230536_672913474630622_652811351071243444_n

Belgias sõidetud ühepäevasõidul Le Samyn des Dames (UCI 1.1; 99,4 km) pälvis esikoha itaallanna Marta Bastianelli (UAE Team ADQ). Eestlannad Elina Tasane (WCC Team) ja Kristi Kuldkepp (Bingoal-WB Ladies) tulemust kirja ei saanud.

Lühikeste tõusude ja munakivisektoritega võidusõidul edestas Bastianelli (2:40.00) kaasmaalannat Maria Giulia Confalonierit (Uno-X Pro Cycling Team), kellega koos peagrupilt eest sõideti. Itaallannadele tõi kolmikvõidu Vittoria Guazzini (FDJ-SUEZ; +0.09).

Tasase sõit lõppes juba 15. kilomeetril, kui grupi ees toimus suurem kukkumine, mille tulemusel lendas ta umbes kahe meetri sügavusele kraavi, kus oli jääkülm vesi. Kuldkepp võeti maha ligi 25 kilomeetrit enne finišit.

Kuldkepp kirjeldab võistlust värvikalt: „Sõit ei olnud kindlasti lihtne, eriti veel sellises muljetavaldavas seltskonnas. Kohe stardist oli grupp päris närviline ja kõik võitlesid parema positsiooni nimel. Juba esimestel kilomeetritel vajutati üle 60 km/h ja taheti gruppi ribadeks tõmmata. Esimeses kukkumises lendasid kaks tüdrukut kraavi, kus voolasjääkülm jõevesi ja nad lihtsalt karjusid seal külmas vees. Ühe minu ees oleva tüdruku ratas lendas mulle sülle, mille ma talle pidulikult üle andsin ja proovisin uuesti peagrupile järele saada.“

„See mul ka korraks õnnestus, aga olin pidanud selleks väga palju energiat kulutama. Seejärel algas pikk tuultele avatud lage lõik, kus uuesti grupp lagunes ja ma jäin teise gruppi. Sõitsime ca 12-14-liikmelise pundis neid mõnusaid munakivi sektoreid kuni üks tüdruk sõitis täpselt minu kõrval otsa keset teed olnud postile. Ta kukkus õnnetult üle pea ning tema ratas lendas minu ratta pihta. Imestan, kuidas ma üldse selles olukorras püsti jäin ja uuesti oma väikeselegrupile järele jõudsin. Ühesõnaga seiklust oli rohkem kui küll.“

„.Minu tiimi spordidirektor oli õnnelik, et ma niigi kaugele jõudsin. Ma olen ise samuti oma tulemusega rahul, võttes arvesse, et see oli minu esimene suur võistlus ning pärast oma kehva kukkumist cyclo-crossi EM-il Namuris ja sellele järgnenud operatsioonile sain ma treeningutega alustada alles 1. jaanuarist, seega pole olnud piisavalt aega veel põhja laduda,“ lisas Kuldkepp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X