Naiste La Vuelta muutub viieetapiliseks

Ceratizit Challenge by La Vuelta toimub uuel hooajal 7.-11. septembrini, mis tähendab, et Hispaania võidusõit naistele muutub esmakordselt viie päeva pikkuseks.

2015, 2016. ja 2017. aastal sõideti naiste La Vueltal võidu ühel päeval.  Toona olid võidukad Shelley Olds ja Jolien D’Hoore. 2018. aastal muutus võistlus kaheetapiliseks. Võidurõõmu nautis Ellen van Dijk ning järgneval kahel aastal Lisa Brennauer. 2020. aastal oli võistlus seejuures juba kolmeetapiline. Mullu sõideti Hispaanias võidu neljal päeval järjest ning esikoha napsas Annemiek van Vleuten.

„2015. aastal alustasime tagasihoidlikult ja lootsime ühel päeval kasvada suureks rahvusvaheliseks võistluseks. See on naistele tore ja põnev jõupingutus,“ ütles La Vuelta peadirektor Javier Guillen. „2021. aastal oli võistlus äärmiselt kõrgetasemeline. Me peame sellele austusavaldusele vastama ja tegema võistluse ratturitele veelgi väljakutsuvamaks.“

Kui naiste võistluse rajakaarte pole veel avalikustatud, siis meeste 77. korda peetav Vuelta velotuur algab Hollandist Ultrechtist, kus sõidetakse kolm etappi. Seejärel suundutakse Baskimaa teedele. Kokku sõidetakse seitse mägietappi, kuus siledat etappi ja üks temposõit. Vuelta toimub 19. augustist 11. septembrini.

Foto: La Vuelta/Twitter

Impression
X