Naiste grupisõidu EM-kulla võttis valitsev maailmameister

Prantsusmaal toimuvatel jalgratta maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel võitis naiste grupisõidu (Plouay – Plouay; 109,2 km) hollandlanna Annemiek van Vleuten (2:50.46), kes edestas ülesmäge finišiheitluses itaallannat Elisa Longo Borghinit.

37-aastane van Vleuten tuli mullu Harrogate’is ka naiste grupisõidu maailmameistriks. Varasemalt on tal kaks MM-kulda temposõidus.

Heitluses kolmandale kphale jäi peale poolatar Katarzyna Niewiadoma, kes sai jagu hollandlannast Chantal van der Brook – Blaakist. Mõlemad kaotasid võitjale kuue sekundiga.