Naisratturite Tour de France’i võitis Annemiek van Vleuten

Hollandlanna Annemiek van Vleuten (Movistar) tõestas, et ta on maailma parim ronija ning võitis Giro d’Italia Donne kõrval ka Tour de France Femmes avec Zwift velotuuri.

Tour de France ei alanud temposõidu olümpiavõitja jaoks hästi, sest esimestel etappidel kurtis Van Vleuten, et tunneb ennast veidi haigenam kuid kolmanda etapi järel kerkis hollandlanna juba esikümnesse ning eelviimasel, seitsmendal etapil võidutses mägisel etapil, mis lõppes Le Marksteinis. Üle kolme minutiga teiste edestamine oli piisav, et enne viimast etappi kollane liidrisärk Marianne Vosi (Jumbo-Visma) seljast endale saada.

Viimasel etapil oli Van Vleutenil väga palju tehnilist ebaõnne, mistõttu tuli korduvalt ratast vahetada, ent see ei takistanud teda teist päeva järjest võitmast. Lõputõus La Super Planche des Belles Filles oli seitse kilomeetrit pikk ja keskmise tõusuprotsendiga 8,7, ent lõpus tuli ronida suisa üle 20% kaldenurgaga teel. Van Vleuten ründas kuus kilomeetrit enne finišit ning edestas lõpuks kaasmaalast Demi Volleringi (Team SD Worx) 30 sekundiga. Teised jäid juba enam kui minuti kaugusele.

Kokkuvõttes võitis Van Vleuten parima mägironija särgi pälvinud Volleringi kolme minuti ja 48 sekundiga. Kolmandale pjedestaali astmele astus poolatar Katarzynda Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing), jäädes mitmekordsest maailmameistrist kuue minuti ja 35 sekundi kaugusele. Parima prantslannana lõpetas koduse velotuuri Juliette Labous (Team DSM; +7.28), kes pidi leppima neljanda kohaga. Rohelise punktisärgiga läks koju Vos ning parima noorratturi tiitliga hollandlanna Shirin van Anrooij (Trek Segafredo). Parim naiskond oli Canyon//SRAM Racing.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X