Naised võivad saada oma Pariis-Roubaix’ ja Tour de France võib pikeneda kümnepäevaseks

Rahvusvahelise Jalgratta Liidu president David Lappartient kohtus mitmeid tippvõistlusi korraldava ettevõtte ASO juhtidega. Kõne all oli mitmeid teemasid, kuid avalikuse ette toodi naistega seonduv.

Lappartienti sõnul töötab ASO selle nimel, et korraldada 2020. aastal naistele oma Pariis-Roubaix. Samuti oli kõne all pikendada õrnema soo esindajate Tour de France’i kümnepäevaseks. Järgmisel aastal on naiste La Course by Le Tour de France ühepäevane.

“Ütlesin, et olete ala juhtivorganisatsioon ja te peate võtma vastutuse naiste rattaspordi arendamise eest,” lausus Lappartient. “Tean, et ASO mitte ainult ei mõtle naiste Pariis-Roubaix’le, vaid juba tegutseb selle nimel. Tean, et naiste Touriga on seotud logistilisi probleeme, kuid alustuseks võiks proovida teha naistele nädala pikkune velotuur. Võib-olla mitte sama pikad etapid kui meestele, kuid finiš võiks olla samas kohas,” märkis Lappartient.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X