Nädalavahetusel selgusid mitmetes Euroopa riikides cyclo-crossi meistrid

Puck Pieterse

Nädalavahetusel selgusid mitmetes Euroopa riikides uued cyclo-crossi meistrid. Hollandis krooniti võitjateks Lars van der Haar ja Puck Pieterse, Belgias aga Michael Vanthourenhout ja Sanne Cant.

Van der Haar (1:04.11) edestas seejuures vaid kolme sekundiga Joris Niewenhuisi. Pronksi kaela saanud Ryan Kamp jäi juba 47 sekundi kaugusele. Van der Haari jaoks oli tegemist neljanda Hollandi meistri tiitliga. Varem on ta võidutsenud 2013., 2014. ja 2022. aastal. 2015. ja 2021. aastal krooniti ta eliitklassis Euroopa meistriks.

Naiste klassis oli teistest üle Pieterse, kes pälvis esikoha ajaga 51.21. Ceylin Del Carmen kaotas talle 26 ja valitsev Euroopa meister Fem van Empel 38 sekundiga. 20-aastase Pieterse jaoks oli tegemist karjääri esimese Hollandi cyclo-crossi meistri tiitliga eliitklassi naiste seas.

Belgias käis tasavägine heitlus Vanthourenhouti ja Laurens Sweecki vahel. Lõpuks alistas valitsev Euroopa meister konkurendi kahe sekundiga. Pronksmedali teenis Thibau Nys (+1.42). 2015. aastal U-23 klassis maailmameistriks kroonitud Vanthourenhouti jaoks oli tegemist esimese täiskasvanute meistritiitliga. Sama ei saa öelda legendaarse Sanne Canti kohta, kes pälvis tänavu juba 14. järjestikkuse meistri tiitli. Lisaks on Cant kolmekordne maailmameister ja kolmekordne Euroopa meister.

Teiste riikide meistrid:

Prantsusmaa – Clement Venturini ja Helene Clauzel

Šveits – Timon Rüegg ja Alessandra Keller

Itaalia – Filippo Fontana ja Silvia Persico

Suurbritannia – Cameron Mason ja Zoe Backstedt

Hispaania – Felipe Orts Lloret ja Lucia Conzalez Blanco

Tšehhi – Michael Boros ja Kristyna Zemanova

Austria – Daniel Federspiel ja Nadja Heigl

Horvaatia – Viktor Potocki ja Larisa Bosnjak

Taani – Sebastian Carstensen Fini ja Caroline Bohe

Saksamaa – Sascha Weber ja Judith Krahl

Ungari – Marton Dina ja Kata Blanka Vas

Iirimaa – Dean Harvey ja Maria Larkin

Jaapan – Hijiri Oda ja Sae Ogawa

Luksemburg – Raphael Kockelmann ja Marie Schreiber

Poola – Marek Konwa ja Dominika Wlodarczyk

Portugal – Roberto Ferreira ja Ana Mafalda Sa Santos

Eestis peeti cyclo-crossi meistrivõistlused mäletatavasti 22. oktoobril Jõulumäel, kus võidutsesid Frank Aron Ragilo ja Mari-Liis Mõttus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X