Nädalavahetusel algas Lätis Balti noortesari

Nädalavahetusel peeti Lätis Dobeles Balti noortesarja esimesed kaks etappi. Laupäeval olid kavas tempo- ja pühapäeval grupisõidud.

Kümnekilomeetrises temposõidus pälvisid eestlased kuni 18-aastaste noormeeste konkurentsis kaksikvõidu. Henri Arjus võidutses ajaga 13.22,2 ning Riko Tammepuu kaotas talle 6,8 sekundiga. Kolmas oli Olivers Jekabs Skrapcis (+0.17).

Sama vanade neidude seas teenis valitsev Eesti meister Liisi Lohk kolmanda koha, kaotades võitjale Gabija Jonaitytele (15.33,1) 50,1 sekundiga. Seejuures jäi teine koht, Migle Daneikaite vaid 0,5 sekundi kaugusele.

Kuni 16-aastaste poiste seas sai eestlaste parimana Harlen Kajo kuuenda koha ajaga 15.19,6. Kolmikvõidu teenisid MSG/RRS klubi ratturid Georgs Tjumins (14.13,0), Helvijs Kancers (+0.26,6) ja Marks Jakobsons (+0.35,1). Sama vanade tüdrukute klassis oli Linda Lensment (18.21,4) kaheksas. Kolm kiireimat olid Auguste Audinyte (16.30,4), Auguste Mikutyte (+0.24,3) ja Monika Liutinskaite (+0.38,6).

M14 klassis mahtus kümne parema hulka Georg Salupuu (17.58,7). Võidu pälvis Roberts Judins (16.16,6), jättes selja taha Hubertas Zaleskise (+11,9) ja Lukass Sitnikse (+20,7). N14 klassis sai Emily Kodanik (18.16,8) kolmanda koha. Temast olid kiireimad vaid Gabija Aliukeviciute (17.51,4) ja Goda Zeneviciute (+5,3).

Eliitmeeste klassis olid kolm kiireimat Remi De Mey (13.32,7), Rokas Kmieliauskas (+8,8) ja Jomantas Venckus (+15,3), eliitnaiste konkurentsis aga Skaiste Mikašauskaite (16.06,8), Madara Aboma (+2,4) ja Laura Belohvošcika (+37,4). Hannah Kaljur (+1.13,6) oli viies.

Vabaklassis oli parim Rando Marten Evendi ajaga 14.10,5. Sama ajaga sai teise koha Vytautas Kazokas. Kolmas oli Niklavs Bolšis (+24,4).

Pühapäeval peetud grupisõidus pälvisid Eesti M18 ratturid kolmikvõidu, kui 80-kilomeetrisel distantsil olid kiireimad Oliver Mätik, Ron Rooni ja Riko Tammepuu. N18 klassis sai Liisi Lohk teise ja Lauren Pohl kolmanda koha Gabija Jonaityte järel.

M16 klassis oli Eesti parim viienda koha pälvinud Sebastian Suppi. Esikolmikusse sõitsid end Helvijs Kancers, Georgs Tjumins ja Marks Jakobsons. N16 klassis sai Frida Mia Ragilo kuuenda koha. Kolm paremat olid Auguste Audinyte, Auguste Mikutyte ja Laura Klismete.

M14 poiste konkurentsis sai esikoha Roberts Judins. Teine oli Jokubas Dabušinskas ja kolmas Vejas Musteikis. Eestlastest sai seitsmenda koha Georg Salupuu. N14 klassis võidutses Emily Kodanik, jättes selja taha Elžbieta Seliavaite ja Gabija Aliukeviciute.

Eliitklassi meeste seas finišeerisid kolme parema seas Gustas Raugala, Dominykas Burka ja Rokas Kmieliauskas, eliitnaiste konkurentsis aga Skaiste Miašauskaite, Egle Dubauskaite ja Anita Antone. Vabaklassis olid kiireimad Niklavs Bolšis, Karl-Arnold Vendelin ja Szintars Ausmanis.

Balti noortesarja kolmas ja neljas etapp peetakse 27. ja 28. aprillil Otepääl.