Mullune võitja jättis Tour de France’i pooleli

818565hb676t28

Eelmisel aastal Prantsusmaa velotuuri võitnud Kolumbia rattur Egan Bernal (Ineos Grenadiers) otsustas tänavuse Tour de France’i pooleli jätta.

16 etapi järel oli Bernal üldarvestuses 16. kohal, kaotades liidrile Primož Roglicile (Team Jumbo-Visma) juba enam kui 19 minutiga.

“23-aastane Bernal keskendub nüüd Tourist taastumisele ja seab endale ülejäänud hooajaks uued eesmärgid,” teatas Ineos.

“Võtsime selle otsuse vastu Egani huvides. Ta on tõeline tšempion, kes armastab võistlemist, aga ta on alles noor rattur ja tal on veel mitmeid Toure ees, seetõttu tundus praegu mõistlikum tänavune võistlus pooleli jätta,” kommenteeris Ineose tiimiboss Sir Dave Brailsford.

“Mõistagi ei tahtnud ma niimoodi enda Tour de France’i lõpetada, aga nõustun, et antud olukorras on see minu jaoks õige otsus,” lisas Bernal. “Austan seda velotuuri väga ja ootan juba, et saaksin siin järgnevatel aastatel võistelda.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X