Mulgid valmistuvad suureks rattapeoks

Mulgi rattamaraton

Viljandi spordiaktivistid teevad viimaseid ettevalmistustöid, et selle nädala pühapäeval 29.aprillil ühiselt tänavuse rattamaratoni rajaga tutvuma veereda. Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaratoni avatud raja sõit saab kell 11.00 alguse kesklinnast Vaksali tänavalt. Rajameister on oma tiimiga ette valmistanud 50 km ja 20 km distantsid.

Sündmuse peakorraldaja Kristjan Kivistik kergitab saladuskatet ja ütleb, et trassi peaarhitekt Aivo Ilves on leidnud võimaluse kahe uue singli loomiseks. „Mullu sai maratonirada väga palju uuendusi – tõusumeetreid lugesime kokku 600 ja sisse tulid ilus karjäärilõik Pombres, Holstre-Polli suusarajad ning Viljandi järvele tehti ring peale harjumuspärasele vastupidises suunas. Sellele lisaks on lahkete maaomanike loal metsas nüüd kaks uut singlit, esimene 15. kilomeetril ja teine umbes 20. kilomeetril,“ avaldab Kivistik ja lubab, et suuri tõuse ei maksa karta, need jagunevad distantsi peale kenasti ära.

Viljandi ilus maastik ja jõukohased rattamaratonide distantsid meelitavad rahvaspordiüritusele üha rohkem aktiivseid liikujaid. „Mullu püstitasime sarja ajaloo osalusrekordi – põhidistantsi lõpetas 458 ratturit, noorte- ja matkasõidul sai aja kirja 130 liikujat ning lastesõitudel lustis 148 tulevikutähte. Kui tänu minu tiimi jõupingutustele jõuab spordi juurde üks inimene rohkem, siis oleme oma eesmärgi saavutanud,“ ütleb Kristjan Kivistik ja soovitab kõigil, kel ratas olemas, oma elus kordki kas või poolmaraton ette võtta. „Kui sa pole päris kindel, kas see oleks sulle võistluspäeval jõukohane, siis tule tutvu trassiga avatud raja sõidul,“ soovitab korraldaja.

Mulgi rattamaratoni esimene soodusregistreerimise voor saab läbi 25. aprillil, teine voor kestab kuni 2.maini, kuid kirja saab end panna ka 6. mai hommikul kohapeal.

Bosch Eesti Maastikurattasarja võistluskalender

28.04.2018 4. Alutaguse Rattamaraton

06.05.2018 Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaraton

19.05.2018 21. Tallinna Rattamaraton

09.06.2018 12. Jõelähtme Bottecchia Rattamaraton / Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis

17.06.2018 16. Rakvere Rattamaraton

15.07.2018 Škoda Laagri 18. Rakke Rattamaraton

19.08.2018 20. Rõuge Rattamaraton

Lisateave ja registreerimine www.rattamaratonid.ee
Facebook: facebook.com/rattamaratonid.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X