Movistar kaalub Lopezi lepingu lõpetamist

QiRZs9HyMLMWwD3r3SvSDE-1024-80

Vuelta eelviimasel etapil otsustas velotuuri üldarvestuses kolmandast kohast ilma jäänud Movistari rattur Miguel Angel Lopez võistluse poole etapi peal katkestada. Meeskond kaalub peale sellist käitumist kolumblase teenetest loobumist.

Lopez oli vaid mõned päevad varem võidutsenud velotuuri kõige raskemal etapil ja kerkinud üldarvestuses kolmandaks, kuid eelviimasel etapil ei pääsenud ta õigesse äraminekusse ning kaotas seepärast kokkuvõttes kohti. Olukord käis kolumblasele üle jõu ning ta otsustas velotuuri pooleli jätta. Hiljem otsustas Lopez oma käitumise eest vabandada, vihjates, et kõik ratturid on inimesed, mitte masinad, kuid meeskonna pealik Eusebio Unzue kritiseeris siiski ratturi otsust.
Esmaspäeva õhtul andis Unzue Hispaania raadiokanalile Onda Cero intervjuu, kus kinnitas, et Lopezi tuleviku üle peetakse nõu. “Tahtsime anda olukorra selginemiseks aega, et seejärel analüüsida, mis Vueltal toimus. Peale seda võtame vastu lõpliku otsuse,” ütles Unzue alles selle hooaja algul Astanast Movistari siirdunud Lopezi saatuse kohta. “Selge on, et üks võimalus on leping lõpetada.”

Unzue märkis ära ka, et Lopez ei osalenud Vueltajärgsel meeskondlikul õhtusöögil, et üheskoos velotuuri lõppu tähistada. “Meil oli õhtusöögil sõbralik atmosfäär. Me tahtsime etapivõitu ja kokkuvõttes pjedestaalikohta ning me saavutasime need mõlemad,” lisas Unzue. Meeskonna pealiku sõnul ei ole Lopez veel pikemalt põhjendanud, mis tema katkestamise otsuse taga tegelikult oli. “See on raske ja teeb mulle tõsiselt muret, sest Lopez on väga hea mees, väga hea rattur, aga ta võtab vastu kõige vähem oodatumaid otsuseid.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X