Mõttus sõitis end Rootsis pjedestaalile

Mari-Liis Mõttus

Rootsis peetud Huskvarna MTB Tour olümpiakrossi võistlusel sai Mari-Liis Mõttus kolmanda koha. Kaksikvõidu teenisid rootslannad.

Esikoha napsas endale 29-aastane Linn Gustafzzon (Team 31 Ibis Cycles Continental) tulemusega üks tund, 24 minutit ja 56 sekundit. Tema 19-aastane kaasmaalane Tilda Hylen kaotas talle ühe minuti ja 55 sekundiga ning Mari-Liis Mõttus jäi võitjast kahe minuti ja 21 sekundi kaugusele.

„Olen veidi tõbine ja ei teadnud, kas ja kui palju see sõitu võiks mõjutada,“ ütles Mõttus võistluse järel. „Õnneks pidas keha kenasti vastu ja sai võidu sõita. Esimesel ringil said kaks naist eest, aga teisel ringil lähenesin jõudsalt Hylenile. Sain ta kätte ning jätkasime koos sõitmist. Laskumistel sain alati 3-5-sekundilise vahega eest, aga tõusudel kiirendas ta järele. Mõtlesin, et see ei saa niimoodi kaua kesta, aga kestis lõpuni välja. Viimasel ringil sõitis ta eest ja mul polnud midagi vastu panna. Kolmas koht on vahelduseks tore kõikidele nendele eelmistele neljandatele.“

Pühapäeval on Mõttus stardis Põhjamaade meistrivõistlustel.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X