Mõttus sai Portugalis vihmas ja napi plusskraadiga peetud olümpiakrossivõistlusel 3. koha

Mari-Liis Mõttus

Portugalis Paredes de Couras peetud rahvusvahelisel olümpiakrossivõistlusel (UCI C2) pälvis Mari-Liis Mõttus (Eesti maastikuratturite koondis) eliitnaiste konkurentsis 3. koha.

Kaksikvõidu teenisid kodupubliku rõõmuks Raquel Queiros (BH Coloma Team; 1:45.15) ja Joana Monteiro (1:46.40). Mõttus jäi võitjast nelja minuti ja kahe sekundi kaugusele.

„Kuna sadas ja temperatuur oli 3-5 kraadi kandis, siis oli teada, et see saab olema üks ellujäämine,“ ütles Mõttus. „Juba stardis olid mul sõrmed ja varbad külmunud. Hüppasin ja vehkisin kätega, aga sellest polnud suurt abi. Stardist sain koos kahe liidriga esimese poole ringiga väikese vahega eest. Ringi raskemal tõusul jäin neist tasapisi maha. Sealt lõpuni sõitsingi üksi ja ei näinud ees kedagi ega ka tagant kedagi tulemas. Viimasel kahel ringil läks käikude vahetamine ka üpris keeruliseks. Kokkuvõttes oli üks ellujäämine ja seda oli ka tulemustest näha, et kõigi jaoks olid keerulised olud.“

Eliitklassi meeste hulgas pälvis võidu portugallane Mario Costa (1:31.43). Teise koha sai tema kaasmaalane Roberto Ferreira (1:32.10) ja kolmanda koha hispaanlane Saul Lopez Alvarez (1:34.39).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil, Scania, Malmerk Klaasium, Kaamos, Viking Window, Team Estonia.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X