Mõttus pälvis Portugalis teise ja Meier viienda koha

Mari-Liis Mõttus

Portugalis Marmeleira-Mortaguas peetud olümpiakrossi Super Cupil (UCI C2) pälvis Mari-Liis Mõttus eliitnaiste konkurentsis teise ja Maaris Meier viienda koha.

Võistluse võitis portugallanna Ana Santos ajaga 1:35.09. Teisena finišeerinud Mõttus kaotas talle ühe minuti ja 25 sekundiga ning kolmanda koha pälvinud Joana Monteiro seitsme minuti ja seitsme sekundiga. Viienda tulemuse teeninud Meier jäi Santosest maha 11 minuti ja 20 sekundiga.

„Ei oskagi selle võistluse kohta midagi öelda. Väga hea tunne oli algusest lõpuni,“ mõtiskles Mõttus sõidu järel. „Stardist saime Santosega kohe teistelt väikese vahega eest. Temaga ma kaasa ei suutnud minna ja sõitsin edasi oma sõitu. Endale üllatuseks vahe ainult kasvas kolmanda kohaga. Rada istus mulle ka väga, sest oli tehniline ja lühikeste tõusudega. Oli hea päev.“

Itaalias peetud Scott Bike maastikurattamaratonil sai Eesti valitsev meister Peeter Pruus (Torpado Kenda Factory) eliitmeeste konkurentsis 17. koha ajaga 4:11.39. Võidu pälvis kodumaal võistelnud Fabian Rabensteiner (4:01.27), edestades üks-ühele finišiheitluses šveitslast Marc Stutzmanni (Canyon Sidi MTB Team). Kolmanda koha teenis sakslane Simon Stiebjahn (Singer Racing Team; 4:02.15).