Mõttus jõudis MK-etapil 15 parema hulka, Lõiv ja Loo teenisid samuti punkte

Merepinnast kõige kõrgemal sõidetaval maastikuratta MK-etapil Andorras osalesid ka kolm Eesti sportlast. Mari-Liis Mõttus pälvis kuni 23-aastaste ratturite seas 14. koha ning Janika Lõiv ja Martin Loo eliitnaiste ja -meeste seas vastavalt 27. ja 56. koha.

Kuni 23-aastaste ratturite seas pälvis esikoha sakslanna Ronja Eibl, kes jõudis finišisse ajaga 1:08.09. Teise koha sai inglanna Evie Richards (1:09.01) ja kolmandana itaallanna Martina Berta (1:09.30). Mõttus kaotas võitjale viis minutit ja 59 sekundit ning pälvis 14. koha. Ühtlasi teenis ta selle tulemuse eest 14 UCI-punkti.

“12. koht ei jäänud kaugele, aga tegin viimasel ringil ühel laskumisel sõiduvea, millega kaotasin aega ja ei suutnud eesolevaid tüdrukuid enam püüda, aga mul on väga hea meel selle tulemuse üle,” sõnas Mõttus.

Naiste eliitklassis võitis ligi 2000 meetri kõrgusel merepinnast sõidetud MK-etapil esikoha hollandlanna Anne Terpstra, kes lõpetas ajaga 1:22.59. Valitsev Euroopa meister Jolanda Neff finišeeris 38 sekundit hiljem ja sai teise koha ning pronksise autasu sai kaela ukrainlanna Jana Belomoina. Valitsev Eesti meister Janika Lõiv kaotas võitjale kuus minutit ja kuus sekundit ning sai 27. koha. Ühtlasi teenis Lõiv olümpiareitingusse juurde 52 UCI-punkti.

“Tänane sõit möödus sarnaselt reedesele short track’ile. Alguses sain korraliku stardi ja olin heal positsioonil, kuid esimesel tehnilisel ja kitsal singlil tekkis suur ummik. Jäin selle taha kinni ja olin sunnitud päris pikalt jooksma. Seetõttu kaotasin hulgaliselt kohti ja langesin 40. positsioonile. Sealt edasi õnnestus kannatliku sõiduga järjest kohti parandada ja lõpuks 27. kohale tõusta,” rääkis Lõiv peale võistlust.

Meeste eliitklassis teenis hooaja esimese MK-võidu maailmameister Nino Schurter (1:19.34), kes edestas šveitslasest kaasmaalast Mathias Flueckigerit kahe ja Brasiilia meistrit Henrique Avancinit 12 sekundiga. Eesti valitsev meister Martin Loo kaotas võitjale kaheksa minuti ja 17 sekundiga ning sai 56. koha, mille eest teenis 12 UCI-punkti.

“Andorra MK-etapp on igal aastal üks raskemaid. Sõitsin enamus sõidust ühtlaselt ja parandasin kohta. Viimased kaks ringi läksid raskeks, ringiajad kukkusid ja koht ei muutunud,” kommenteeris Loo oma sõitu.

Järgmisel pühapäeval sõidetakse Prantsusmaal Les Getsis neljas maailma karika etapp.