MÕTTUS JA KUKK NAMURI MK-ETAPIL ÜLLATADA EI SUUTNUD

965-single-default

Cyclo-crossi MK-etapil Namuris pidi Mari-Liis Mõttus leppima 36. kohaga. Cannibal Teami eest võistlev Eesti meister kaotas võidu teeninud Lucinda Brandile (Team Sunweb) 4.44. Teine-kolmas olid vastavalt MK-sarja üldliider Marianne Vos (Waowdeals Pro Cycling Team) ja Annemarie Worst (Steylaerts-777), kes jäid maha pool minutit. Hollandi ratturitele seega kolmikvõit. Valitsev maailmameister Sanne Cant (Corendon-Circus) jäi alles 13.
Teise eestlannana stardis olnud 17-aastane Kätlin Kukk (Eesti koondis) oli 67. Konkurents oli erakordselt tihe, sest joonele asus 82 naist 17 riigist. See oli Hollandi meistrile hooaja teiseks MK-etapivõiduks. Brandile tuli nii suur üleolek väikese üllatusena. “Ma ei oodanud võitu, eriti veel nii tugevas konkurentsis. Sain kinnitust, et võin võita kõige kõrgemal tasemel. Olen superõnnelik, et minu nimi on nüüd sellise sõidu võitjate nimekirjas,” lausus Brand.
Ilusa sõidu tegi ka mägirattakrossi Euroopa meister Jolanda Neff, kes sai viienda koha. Stardirivi lõpust alustanud šveitslanna tõusis sõidu keskel esikümnesse ja jäi oma esitusega rahule. “Saabusin Uus-Meremaa treeninglaagrist kolm päeva tagasi. Seega on viies koht suurepärane tulemus. Sain ära kasutada mägirattakrossi oskusi. Jäin tõusudel hätta, kuid tõusin ettepoole tehnilistel lõikudel,” ütles Neff.

Meeste jõuproovil jäi mudastes oludes löömatuks Euroopa meister Mathieu van der Poel (Corendon-Circus), maailmameister Wout van Aert (Cibel-Cebon) ja MK-sarja üldliider Toon Aerts (Telenet-Fidea Lions) kaotasid üle minuti. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X