Mõttus alustas hooaega Hispaanias 5. kohaga

Mari-Liis Mõttus sai Hispaanias sõidetud Copa Catalana Internacional BTT võistlusel Barcelonas 5. koha.

Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Lucia Gomez Andreu ajaga 1:13.29. Teisena ületas finišijoone prantslanna Olivia Onesti (+0.15) ja kolmandana portugallanna Ana Santos (+0.43). Mõttus kaotas võitjale ühe minuti ja 36 sekundiga ning sai viienda koha.

„Kuna seekord olin võistlemas ilma taustatiimita, siis enne sõitu oli natuke rabistamist – kuhu varujooksud jätta, kuhu riided jne. Õnneks oli tehnilises punktis üks mehaanik nõus mu jooksudel silma peal hoidma ning riided sain jätta korraldajate telki,“ ütles Mõttus. „Stardis oli korralik pabin sees. Ausalt öeldes oli terve päev ärevus sees. Ikkagi hooaja esimene start.“

„Stardist sain päris hästi minema – sirge lõpus olin kolmandal positsioonil. Esimesel ringil läks üks konkurent (hiljem sõidu võitja) sellises kohas, kus ei oleks oodanudki, sisekurvis mööda ning jätkasin pikalt neljandal positsioonil. Olin väikse vahega esikolmikust maas ning taga olid kaks naist lähenemas,“ jätkas Mõttus. „Tundus nagu kohe saadakse mind kätte, aga üritasin mitte sellele mõelda ning keskendusin ühtlaselt sõitmisele. Teise ringi lõpus nägin, et lähenen vaikselt esimestele. Kolmanda ringi lõpuks olingi neil sabas, kuid ilmselt olid nad tempot veidi alandanud, sest juba neljandale ringile minnes tegi tõusu peal  sõiduliider kiirenduse, millega küll proovisin kaasa minna, aga kahjuks polnud piisavalt jõudu selleks. Jõudsalt oli lähenema hakanud ka tagant üks sõitja. Lõpuks ta oligi mul sabas ning väga kaua sinna ei jäänud. Suutsin veel mõnda aega tal sabas püsida, kuid tasapisi hiilis ta eest minema. Viimasel ringil suutsin positsiooni hoida ning finiši ületasin viiendana. Kuna esikolmiku moodustasid kolmtugevat U-23 tüdrukut, siis naiseliidis tähendas see mu jaoks teist kohta.

Sõiduga jäin rahule, kuna peale pikka ja rasket laagrit ei osanud midagi oodata.“