Moscon teenis teise etapivõidu, Kangert kerkis seitse kohta

Alpi velotuuri (UCI 2.Pro) kolmandal etapil (Imst – Naturns; 162 km) teenis kolme päeva jooksul teise võidu Gianni Moscon (Ineos Grenadiers). Tanel Kangert (Team BikeExchange) sai 64. koha, Markus Pajur (Team Arkea Samsic) katkestas.

Moscon kuulus taaskord jooksikute gruppi, mis läks päeva viimasel tõusul, 22 kilomeetrit enne finišit omakorda pooleks. Ette jäi neli meest, kes töötasid koos lõpumeetriteni. Parimat sprindikiirust näitas Moscon, kellega suutis kaasa minna vaid teisena lõpetanud austerlane Felis Grosschartner (Bora-Hansgrohe). Michael Storer (Team DSM), kaotas esimestel ühe sekundiga. Peagrupp, kuhu kuulus ka Kangert, finišeeris 49 sekundit hiljem.

Kokkuvõttes suuri muutusi ei toimunud. Esikohal jätkab Kangerti meeskonnakaaslane Simon Yates, kellele Pavel Sivakov (Ines Grenadiers) kaotab 45 sekundiga. Kolmandale positsioonile kerkis Pello Bilbao (Bahrain – Victorious), kes jääb britist maha ühe minuti ja nelja sekundiga. Kangert kerkis seitse kohta ning jätkab 45. tabelireal, kaotades liidrile kuue minuti ja 11 sekundiga.

Norras registreeritud porfiklubi Uno-X Pro Cycling Teami ratturid kolmandale etapile ei startinud, kuna nende meeskonnast tuvastati koroonaviirusega nakatunud isik.

Velotuuri neljandal etapil ootab rattureid ees 168,6 kilomeetrit Naturnsist Pieve di Bonosse.

Allikas: sport.err.ee