Mont Ventoux’ mäele jõudis esimesena 24-aastane venelane, Taaramäe 51.

taara

Prantsusmaal toimunud ühepäevasõidu finišiga legendaarsel Mont Ventoux mäel (Vaison-la-Romaine – Mont Ventoux; 179 km) võitis venelane Aleksandr Vlassov (4:56.39; Astana). Ainsa eestlasena startinud Rein Taaramäe oli 51. (+17.26).

Karjääri kirkaima esikoha teeninud 24-aastane venelane edestas 18 sekundiga austraallast Richie Porte’i (Trek-Segafredo) ja 59 sekundiga prantslast Guillaume Martini (Cofidis).

Vlassov ründas 4,5 km enne lõppu ning püüdis peagi kinni Martini ja jättis viimase ka seljataha. Tema minekule reageerisid Porte ja Nairo Quintana (Arkea-Samsic), kuid viimasel suurt midagi varuks ei olnud. Porte sai samuti Martini jätte, kuid Vlassov oli püüdmatu.

Tuntud ratturitest sai Fabio Aru (UAE – Team Emirates; +1.38) viienda, Quintana (+1.57) kaheksanda ja Miguel Angel Lopez (Astana; +2.55) 12. koha.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X