Mont Ventoux’ mäele jõudis esimesena 24-aastane venelane, Taaramäe 51.

Prantsusmaal toimunud ühepäevasõidu finišiga legendaarsel Mont Ventoux mäel (Vaison-la-Romaine – Mont Ventoux; 179 km) võitis venelane Aleksandr Vlassov (4:56.39; Astana). Ainsa eestlasena startinud Rein Taaramäe oli 51. (+17.26).

Karjääri kirkaima esikoha teeninud 24-aastane venelane edestas 18 sekundiga austraallast Richie Porte’i (Trek-Segafredo) ja 59 sekundiga prantslast Guillaume Martini (Cofidis).

Vlassov ründas 4,5 km enne lõppu ning püüdis peagi kinni Martini ja jättis viimase ka seljataha. Tema minekule reageerisid Porte ja Nairo Quintana (Arkea-Samsic), kuid viimasel suurt midagi varuks ei olnud. Porte sai samuti Martini jätte, kuid Vlassov oli püüdmatu.

Tuntud ratturitest sai Fabio Aru (UAE – Team Emirates; +1.38) viienda, Quintana (+1.57) kaheksanda ja Miguel Angel Lopez (Astana; +2.55) 12. koha.

Allikas: sport.err.ee