Mollema teenis mainekal Itaalia ühepäevasõidul karjääri suurima võidu, Kangert 56.

Hollandlane Bauke Mollema (Trek-Segafredo) teenis oma karjääri suurima võidu, kuid võidutses aasta viimasel monumendi sõidul Giro di Lombardia. Tanel Kangert (EF Education First) lõpetas võistluse 56. kohal.

Bergamost alanud ja Comos lõppenud kuulsal 243-kilomeetrisel ühepäevasõidul võidutses Mollema uhkes üksinduses ajaga 5:52.59. Tema selja taga 16 sekundit hiljem lõpetanud Alejandro Valverde (Team Movistar), Egan Bernal (Team Ineos) ja Jakob Fuglsang (Team Astana) jagasid omavahel kohad teisest neljandani. Kangert jõudis finišisse võitjast hiljem kuus minutit ja kaks sekundit ning sai 56. koha.

Mollema võttis soolorünnaku ette 20 kilomeetrit enne lõpujoont ning enam tagasi ei vaadanud. Peagrupp muutus väiksemaks keerulisel ja kitsal Sormano laskumisel. Mullune võitja Thibaut Pinot tänavu ei startinud.

Jalgratturite viie monumendi hulka kuuluvad veel ka Milano-Sanremo, Flandersi velotuur, Paris-Roubaix ja Liege-Bastogne-Liege.