MM-ilt naasnud Eesti ratturid ERR spordiuudistes

Romet Pajur ERR Sport
Eile said ERR Sport uudistes sõna MM-ilt naasnud Eesti ratturid, vaata järgi mida rääkisid televaatajatele Romet Pajur ja Frank Aron Ragilo.
Austraalias Wollongongis toimunud maanteeratturite maailmameistrivõistlustel oli eestaste parimaks tulemuseks Madis Mihkelsi neljas koht U23 grupisõidus. Mihkels jäi võitjast kolm sekundit hiljem finišeerinud peagrupi lõpuspurdis teiseks ehk esimesena medalita. Pronksi võttis Mihkelsi ees norralane Sören Wärenskjold, kes tuli temposõidus U23 maailmameistriks. Väga hea grupisõidu tegi meesjuunioride arvestuses Frank Aron Ragilo, kes finišeeris kaheksandal kohal, kaotusega võitjale vaid napid 55 sekundit. Romet Pajur finišeeris samal sõidul 15. kohal. Naisjuuniorid Elisabeth Ebras ja Laura Lizette Sander said grupisõidus kirja vastavalt 24. ja 48. koha.
Temposõidus pälvisid Eesti juuniorid Romet Pajur viienda, Elisabeth Ebras kuuenda, Frank Aron Ragilo seitsmenda ja Laura Lizette Sander üheksanda koha. Joonas Kurits pälvis kuni 23-aastaste ratturite seas 23. koha.

ERR spordiuudised: Pajur juunioride MM-i viiendast kohast: olen väga rahul selle tulemusega

Austraalias Wollongongis toimunud maanteeratturite maailmameistrivõistlustel saavutas Romet Pajur juunioride klassis temposõidus viienda koha ning Frank Aron Ragilo oli seitsmes.

Kõige edukamaks kujunes meie juunioridele meeste temposõit. Vaid kaks päeva tagasi 18. aastaseks saanud Romet Pajur saavutas kõrge viienda koha, kaotades võitjale Joshua Tarlingile ühe minuti ja seitsme sekundiga. Esikümnesse sõitis ennast ka Frank Aron Ragilo, kui sai seitsmenda koha. Pajurile oli tulemus suur üllatus, sest ettevalmistusel keskendus ta vaid grupisõidule.

“Temposõit oli minu jaoks väga üllatav, et ma ei osanud üldse oodata sellist tulemust. Ma ei läinud üldse selle peale välja, et ma isegi ei teinud mingit ettevalmistust temposõidu jaoks. Ma olen väga rahul selle tulemusega,” kommenteeris Pajur.

Pajur, kes on juunioride Eesti meister grupisõidus ning tänavu ka Euroopas koguni viis esikohta saanud, läks medalilootusega vastu ka MM-ile. Paraku tuli grupisõidus leppida 15. kohaga.

“Eks ma ise ka ootasin grupisõidus endast rohkem ja eks ma medalit läksin sihtima. Kõik oli tegelikult suurepärane, vorm oli olemas, kõik oli tegelikult olemas. Aga jah, mis tehtud see tehtud. Nüüd tagant järele mõeldes, võib-olla tegin paar vale liigutust ja liiga vara läksin sõidu käigus eest ära, aga enam ei saa midagi tagasi teha,” lisas Pajur.

Kokku lõpetas grupisõidus 60 ratturit. Starti läks kokku neid 106. Taas sõitis end esikümnesse, täpsemalt kaheksandaks, Hollandi profimeeskonna järelkasvutiimiga liituv Ragilo.

“Üks tõus ringi peal oli nii järsk, et lõpus oli päris raske esimestega kaasa minna, aga pingutasin lõpuni ja lõpuks lausa pronksmedali peale. Kuid lõpus olid jalad päris krampis ja seda lõpusprinti ma ei saanud nagu sajaprotsendiliselt teha. Sealt jäigi nagu puudu. Üldiselt olen sellega rohkem rahul, kui eraldistardist seitsmenda kohaga,” sõnas Frank Aron Ragilo.

Vaata järgi ERR Sport uudiseid 28.09.2022 reporter Debora Saarnak siin

Loe veel:
26.09 Remco Evenepoelist sai viimase 29 aasta noorim grupisõidu maailmameister
24.09 Zoe Backstedt võitis Wollongongis teise ​​MM-tiitli, Ebras 24.
23.09 Madis Mihkels MM-il grupisõidus neljas
23.09 Frank Aron Ragilo jõudis MM-il juunioride grupisõidus esikümnesse
21.09 Šveits võitis MM-il segateatesõidu, tiitlikaitsja neljas, Hollandi koondist saatis ebaõnn
20.09 Neli Eesti juuniori pälvisid maanteeratturite MM-il koha kümne parema seas
15.09 Joonas Kurits pälvis temposõidu MM-il 23. koha
15.09 Foss krooniti üllatuslikult temposõidus maailmameistriks, naistest kaitses tiitlit Van Dijk
12.09 Üheksaliikmeline Eesti koondis stardib Austraalias algaval maanteeratturite MM-il