MM-il sõidu võitnud hollandlane jäi kuldmedalist ilma

691106hd9b2t63

Suurbritannias Yorkshire’is jätkuvatel maanteesõidu maailmameistrivõistlustel kuni 23-aastaste meeste grupisõidus esimesena finišijoone ületanud hollandlane Nils Eekhoff diskvalifitseeriti.

Kohtunikud said infot, et Eekhoff sõitis võistluse algfaasis saateauto tuules. Eekhoff sõitis tee äärde pargitud auto otsa ja kukkus, kui finišini jäi 130 km. Itaalia telekanali Rai ajakirjanikes tekitasid kahtlust Eekhofi GPS-i andmed, mille kohaselt sõitis mees lühikest aega üllatavalt kiiresti. Seejärel leiti videolõik, mis tuvastas reeglite rikkumise, kirjutab Marathon100.com.

“Tunnen end kohutavalt,” lausus pisarates Eekhoff. “Tegelikult ma ei tea täpselt, mida tunnen. See on raske. Ma ei tea, praegu, mida saan selles olukorras teha. Mänedžment kaalub erinevaid valikuid. Mulle tundub see pisut ebaõiglane.”

Eekhoffi sõnul purunes tal kukkumise tagajärjel ratas ja tal läks õlg paigast ära. “Tõmbasin selle paika tagasi. Saateauto tõi mu gruppi tagasi, edasi sõitsin juba ise. Minu meelest peaks lubama, et pärast kukkumist saab auto tuules grupile järgi sõita. Mul polnud aimugi, et võtsin riski.”

Eekhoffi diskvalifitseerimine tähendab, et kuldmedal riputati itaallase Samuele Battistella kaela, hõbe kuulub šveitslasele Stefan Bisseggerile ja pronks kodupubliku ees võistelnud Tom Pidcockile.

Eesti koondislastest oli edukaim 54. kohaga leppima pidanud Markus Pajur, kes kaotas 173 km pikkusel distantsil Battistellale üle 12 minuti. Siim Kiskonen oli 63. (+12.42), Karl Patrick Lauk katkestas.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X