MM-il esmakordselt peetud väljalangemissõidus võidutses Elia Viviani

Pühapäeval Prantsusmaal Roubaix’ velodroomil lõppenud trekisõidu maailmameistrivõistlustel pälvis esmakordselt sõidetud meeste väljalangemissõidus esikoha itaallane Elia Viviani.

Väljalangemissõidus, kus kindlate ringide tagant langeb viimane sõitja konkurentsist, edestas Viviani finišiheitluses portugaalast Iuri Leitaot. Pronksise autasu teenis venelane Sergei Rostovtsev.

Meeste madisonis ei saanud keegi vastu Taani duole Lasse Norman Hansenile ja Michael Morkovile, kes teenisid kulla 68 punktiga. Madsioni pikkuseks oli 200 ringi ehk 50 kilomeetrit, mille jooksul jagati punkte 20 vahefinišis. Hõbemedalid said kaela itaallased Simone Consonni ja Michele Scartzzini (64 punkti) ning pronksid belglased Kenny de Ketele ja Robbe Ghys (62).

Naiste punktisõidus krooniti võitjaks igapäevaselt hoopis maanteel sõitev belglanna Lotte Kopecky, kes kogus sajaringiliselt ehk 25-kilomeetriselt võistluselt 76 punkti. Teise kohaga pidi leppima Suurbritannia rattur Katie Archibald (72) ja kolmanda kohaga hollandlanna Kristen Wild (60).

Naiste keirinis võidutses sakslanna Lea Sophie Friedrich, kes on neilt maailmameistrivõistlustelt pälvinud juba kolm kulda. Ta edestas finaalsõidus jaapanlannat Mina Satot ja venelannat Jana Tüštšenkot.

Meeste sprindis oli parim hollandlane Harrie Lavreysen, kes alistas finaalis kindlalt kaasmaalase Jeffrey Hooglandi. Pronksisõidust väljus võitjana prantslane Sebastien Vigier, kes sai jagu sakslasest Stefan Boetticherist.

Kokku jagati MM-il viie päevaga 22 maailmameistritiitlit. Võistlusel osales 44 riiki 326 sõitjaga. Edukaim rahvus oli Saksamaa, kes pälvis kuus kulda, kaks hõbedat ja kolm pronksi. Medalitabelis saavutas teise koha Holland (5-3-2) ja kolmanda Itaalia (4-3-3). Võõrustajamaa Prantsusmaa teenis kaks kulda, kolm hõbedat ja ühe pronksi, jäädes edetabelis neljandale kohale.