MM-iks valmistuv Mihkels Poola tuurist: eriti hästi pole tiimil siin läinud, aga loodame viimasele etapile

Madis Mihkels

Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) finišeeris Poola velotuuri (2.UWT) neljandal etapil (Strzelin – Opole; 199,1 km) peagrupis, 114. positsioonil. Eestlase sõnul ei ole meeskonnal siiani mitmepäevasõidul ootustepäraselt läinud.

Etapivõidu teenis hollandlane Olav Kooij (Jumbo-Visma; 4:23.15), edestades kaasmaalast Marijn van den Bergi (EF Education-EasyPost) ja itaallast Matteo Moschettit (Q36.5 Pro Cycling Team). Intermarche – Circus – Wanty sprinter Gerben Thijssen lõpetas 20. positsioonil.

„Olen Poola tuuril täies mahus abimees Gerbeni jaoks sprintides ja mägedes Rune Herregodtsi jaoks. Eriti hästi meil siiani läinud ei ole,“ rääkis Mihkels. „Senised kaks sprindietappi pole õnnestunud ja tervisemurede tõttu kaotas Rune üldarvestuses aega ehk on suurest mängust väljas. Hetkel loodame veel tuuri viimasele etapile, kus proovime Gerbeni peale grupifinišit teha.“

Üldarvestuses hoiab Mihkels 57. kohta, kaotades liidrile, Matej Mohoricile (Bahrain – Victorious) üheksa minuti ja 40 sekundiga. Teisel ja kolmandal positsioonil jätkavad UAE Team Emirates ratturid Joao Almeida ja Rafal Majka, kes mõlemad kaotavad sloveenile kümne sekundiga.

Kolmapäeval on velotuuril kavas 198,8 kilomeetrit, neljapäeval 16,6-kilomeetrine temposõit ja reedel siledam 166,6-kilomeetrine etapp.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X