MK-sarja etapil Andorras võidutsesid lühirajasõidus Keller ja Flückiger

287877842_7501813273222450_2403685845210063053_n

Andorras jätkuval maastikuratturite maailma karika sarja etapil pälvisid lühirajasõidus esikohad šveitslased Alessandra Keller ja Mathias Flückiger. Vigastusest taastuv Janika Lõiv otsustas taas anda pühapäevase olümpiakrossi võistluse eel kehale lisapuhkust.

Võistlus algas juba huvitavalt, kui eelmise MK-etapi lühirajasõidu võitja Jenny Rissveds ei saanud stardis jalga kinni ning langetas sellega nii enda kui Prantsusmaa meistri Pauline Ferrand-Prevot võistlejate rivi keskele. Võistlust dikteeris pikalt noor austerlanna Laura Stigger, kuid seejärel võttis liidripositsiooni üle Keller. Viimastel ringidel näitasid jõulist minekut hollandlanna Anne Terpstra ja lühirajasõidu MK-sarja liidrisärki kaitsnud austraallanna Rebecca McConnel. Viimasel ringil tehtud sõiduviga ja kukkumine ei teinud Kelleri elu lihtsaks, sest lähimad konkurendid jõudsid kandadele, ent sel korral oli šveitslannal väga suur tahtmine pälvida esikoht, et edestas põnevate lõpukilomeetrite järel finišispurdiga Terpstrat ühe ja McConnelit viie sekundiga.

Meeste sõit pakkus sarnast põnevust. Viimasel ringil pidi seekord esikohast loobuma Luca Braidot, kelle rattal tuli kett maha ning finišisse jõudis itaallane kuuendal positsioonil. Lõpuspurdiga pani oma paremuse maksma Flückiger, edestades Lõuna-Aafrika ratturit Alan Hatherlyd ühe ja rumeenlast Vlad Dascaud kolme sekundiga.

Lühirajasõidu MK-sarja liidrisärk jäi naiste seas McConneli selga kuigi neil on kuue etapi järel Kelleriga võrdselt punkte – 990. Austraallannal on ette näidata rohkem kõrgemaid kohti etappidelt. Kolmandal positsioonil jätkab Terpstra (834). Lõiv on selles pingereas 28. kohal (245). Meeste seas on parimad Flückiger (988), Hatherly (872) ja sakslane Luca Schwarzbauer (746).

Pühapäeval sõidetakse Andorras olümpiakross.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X