Mitterwallner pälvis karjääri esimese MK-etapivõidu, Lõiv teenis 21. koha

Janika Lõiv

Andorras peetud maastikuratturite viiendal maailma karika sarja etapil pälvis valitsev olümpiakrossi Eesti meister Janika Lõiv (KMC MTB Racing Team) 21. koha.

Jahedates ja vihmastes tingimustes peetud võistlusel pälvis karjääri esimese MK-etapivõidu 21-aastane austerlanna Mona Mitterwallner (Cannondale Factory Racing) ajaga 1:14.09. Ta edestas viieringilisel võistlusel kaks päeva varem lühirajasõidus (XCC) võidutsenud šveitslannat Alessandra Kellerit (Thömus Maxon) 34 sekundiga ning valitsevat maailmameistrit Pauline Ferrand Prevot’d (Ineos Grenadiers) ühe minuti ja 28 sekundiga.

Lõiv kaotas võitjale kuue minuti ja 25 sekundiga ning sai 21. koha. Teise eestlannana stardis olnud Merili Sirvelil (Trey Trek Team) lasti sõita kolm ringi, millega teenis 65. koha. Kokku sai tulemuse kirja 72 võistlejat.

“Sõit oli väga keerulistes ilmastikutingimustes. Väga külm ning vihmane. Juba esimesest ringist alates ei tundnud ma oma sõrmi ega varbaid,” ütles Lõiv võistluse järel. “Nagu alati sellistes tingimustes on esimene ring väga keeruline kõigi jaoks. Tegin ise vea ja kukkusin. Lisaks oli kolm kukkumist minu ees, millest tekkisid ummikud. Raske oli rütmi leida. Samas lõpuks kui liikuma sain, sain palju tüdrukuid eest kätte. Tunne ei olnud hea, aga eks siin 1900 m kõrgusel ongi alati head ja halvad päevad segamini. Viimasel ringil liikusin juba 19. ja 20. naisega koos ja isegi möödusin neist, aga siis tegin jälle ühe vea ja langesin tagasi oma 21. kohale, kus ma ka lõpetasin.”

Eliitklassi meeste seas võidutses šveitslane Mathias Flückiger (Thömus Maxon) ajaga 1:28.03. Prantslane Thomas Griot (Canyon CLLCTV) kaotas talle 23 sekundiga ning valitsev maailmameister Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) 44 sekundiga. Kolm ringi võistelda saanud Kirill Tarassov (Trey Trek Team) pälvis 105. koha. Kokku sai tulemuse kirja 107 ratturit.

Kuni 23-aastaste meesratturite arvestuses jõudsid kolme parema hulka ameeriklane Riley Amos (Trek Factory Racing XC) ning prantslased Adrien Boichis (Trinity Racing MTB) ja Luca Martin (Orbea Factory Team). Joosep Mesi (Trey Trek Team) sai 79. koha. Kuni 23-aastaste naisratturite parimad olid šveitslannad Noelle Buri (Bixs Performance Race Team) ja Ronja Blöchlinger (Liv Factory Racing) ja prantslanna Noemie Garnier (Scott Creuse Oxygene Gueret).

Maastikuratturite MK-sarja kuues etapp peetakse 7.-17. septembrini Prantsusmaal Haute-Savoies.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.