Mitt ja Arjus lõpetasid Belgias temposõiduetapil 20 parema seas

Virgo Mitt

Belgias jätkunud meesjuunioride 58. Sint Martinusprijs Kontich velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil oli kavas 10,6-kilomeetrine temposõit, kus Eesti maanteeratturite koondise liikmed Virgo Mitt ja Henri Arjus lõpetasid 20 parema hulgas.

Päeva kiireimat tulemust näitas liidrisärgis võistelnud belglane Steffen de Schuyteneer (AVIA – Rudyco Cycling Team), sõites ajaks 13 minutit ja 19 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 47,8 km/h. Teise koha pälvis tema kaasmaalane Sente Sentjens (WAC Team VZW) ja kolmanda austraallane Oscar Chamberlain. Mõlemad ratturid kaotasid parimale viie sekundiga.

18. koha teeninud Mitt kaotas võitjale 46 ja 19. aja välja sõitnud Arjus 47 sekundiga. Teistest eestlastest sai Karl Kurits (+0.53) 25., Oskar Küüt (Van Moer Logistics Cycling Team; +0.58) 29., Joonas Jaht (+1.01) 32., Martti Lenzius (+1.10) 44. ja Richard Ründva (+1.23) 60. koha.

Üldarvestuses oli Kurits (+2.04) õhtuse etapi eel 14., Mitt (+.207) 15., Jaht (+2.22) 27., Lenzius (+2.34) 35., Ründva (+3.23) 62., Küür (+3.25) 64., ja Arjus (+3.36) 68. kohal.

Laupäeva õhtul sõideti 120,4-kilomeetrine grupisõit, kuid selle etapi tulemusi ei ole veel väljas ning pühapäeval on kavas 118,9-kilomeetrine finaaletapp.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Škoda Laagri, Hearum.