Milistver jõudis Martinique saarel taas esikümnesse

Mairon Milistver

Martinique saarel peetud 111-kilomeetrisel ja 1600 tõusumeetriga GP CGS BTP ühepäevasõidul teenis Mairon Milistver (CC Vauclinois) 8. koha.

Võistluse võitis prantslane Alexandre Join (Jeunesse Cycliste 231), edestades kaasmaalast Remi Marcoux’d (Team Credit Mutuel-Garage Premier-Fewoss) ja Luis Guillermo Mora Ramirezt (Team Pedale Pilotine-Blue Car; +0.02). Milistver kaotas võitjale seitsme minuti ja 35 sekundiga.

„Võistlus algas väikese ehmatusega, kuna stardis viskas kohe keti maha, aga õnneks sellest ei tekkinud suurt probleemi ja sain sõitu jätkata,“ ütles Milistver. „Siin, saarele omaselt pannakse kohe stardist pedaal põhja ja kahjuks ise jäin seekord pisut kaugele, kui kuus meest esimesel tõusul peagrupist eemaldusid, kellest neli meest veel lõpus poodiumikohad jagasid.“

„Ise üritasin olla aktiive ja tänu sellele õnnestus omakorda neljakesi peagrupist eralduda ning üritasime jooksikuid kinni püüda,“ jätkas Milistver. „Kahjuks jäi sellel korral puudu, sest lähemale kui minuti peale me ei jõudnud. Viimasel kümnel kilomeetril võtsime hoo maha ja lasime peagrupi järgi, kust kaks kilomeetrit enne lõppu uuesti neljakesi eraldusime. Suurt rahulolu see koht minus ei tekitanud, küll aga silmas pidades järgmisel nädalal algavat viiepäevast velotuuri oli see võistlus heaks kogemuseks ja õppetunniks.“

Prantsusmaal oli amatöörtasemega velotuuril Circuit de Saone et Loire võistlustules Markus Pajur (EC Saint-Etienne Loire), kes sai üldarvestuses 48. koha. Kaotust võitjale, meeskonnakaaslasele Alexandre Jametile kogunes 15 minutit ja 32 sekundit. Velotuuri avaetapil oli eestlane viies, teisel etapil 11. ja kolmandal etapil 56..

Hispaanias peetud 163,7-kilomeetrisel ühepäevasõidul Memorial Valenciaga sai Markus Mäeuibo (Equipo Essax; +5.54) 63. koha. Kolm kiireimat olid britt Lucas Towers (Caja Rural-Alea; 4:04.03) ning hispaanlased Jan Castellon (Caja Rural-Alea; +0.25) ja Alvaro Sagrado Perez (Brocar-Ale; +0.34).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X