Milistver jõudis Martinique saarel peetud velotuuri avaetapil TOP10 hulka

Mairon Milistver

Martinique saarel peetud amatöörratturite velotuuri GP Milleco Shop avaetapil, 5,8-kilomeetrisel temposõidul pälvis Mairon Milistver (C.C.Vauclinois) 8. koha. Mitmepäevasõidu üldarvestuses oli eestlane 16.

Lühikesel avaetapil võidutses prantslane Alexandre Join (Jeunesse Cycliste 231) ajaga kümme minutit ja 23 sekundit. Leopold Perrot (Team Credit Mutuel-Garage Premier-Fewoss) ja Christopher Hippolyte (Team Energizer) said võitjaga sama aja. Milistver kaotas parimale 47 sekundiga.

„Suuri ootusi endale enne hooaja avavõistlust ei seadnud, kuna saabusin siia saarele alles mõned päevad tagasi ning ajavahe ja kliimaga kohanemine võtab minu jaoks aega,“ rääkis Milistver. „Temposõiduetapi viimasel kilomeetril tuli ronida kohati ca 20% tõusu. Kuna mul puudub täielik ülevaade konkurentidest ja oma hetkeseisust, siis andis kaheksas koht pigem positiivse tunde ja jäin selle tulemusega rahule.“

Teisel etapil oli pikkust 132 kilomeetrit. Sõideti 33 kilomeetri pikkustel ringidel, mille jooksul kogunes lõpuks 1800 tõusumeetrit. Etapivõidu teenis Mickael Stanislas (Jeunesse Cycliste 231; 3:32.00), edestades Anthony Rose-Elied (V.C.Francois; +0.02) ja Kyllian Boscherit (Team Energizer; +0.02). Milistver finišeeris 16. positsioonil, jäädes võitjale alla 13 minuti ja 59 sekundiga.

„Esimesel ringil sõitis tõusul peagrupilt eest 12-meheline grupp. Kuna minu tiimist oli seal inimene sees, siis jäin pigem passiivseks ja üritasin ennast võimalikult palju säästa,“ jätkas Milistver. „Üsna ruttu sai selgeks, et jooksikute püüdmiseks peagrupil huvi pole, seepärast üritasin paari sõitjaga kolmandal ringil eest sõita. Kuna vahe esimestega oli juba pikaks kärisenud ja neid püüda paistis võimatu, lasime tempo siiski lõpuks alla. Seejärel liitus meiega paar sõitjat, kellega koos veeresime lõpuni. 16. koht ei pakkunud suurt rahulolu, kuid siit on hea edasi minna.“

Üldarvestuses teenis Milistver 16. koha, kaotades võitjale, Alexandre Joinile (3:42.25) 14 minuti ja 44 sekundiga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X