Milistver jätkas Martinique saarel võistlemist 7. kohaga, võit meeskonnakaaslasele

Martinique saarel peetud kahepäevasel velotuuril Memorial Labejof et Denise pälvis Mairon Milistver (CC Vauclinois) üldarvestuses seitsmenda koha. Võidu teenis eestlase tiimikaaslane Josue Hodebourg Rinna.

Avapäeval sõideti 10,9-kilomeetrine temposõit, mis lõppes tõusu otsas. Esikoha pälvis Hodebourg Rinna ajaga 19.16. Milistver kaotas tiimikaaslasele ühe minuti ja 19 sekundiga ning sai 6. koha.

“Kuna siin ei suleta võistluste ajaks täielikult liiklust, siis ei hakanud ülemäära suuri riske sisekurvide lõikamisega võtma,“ ütles Milistver.

Teisel etapil oli taas parim Hodebourg Rinna (3:54.08). Milistver lõpetas kaheksandal positsioonil, kaotades võitjale nelja minuti ja 38 sekundiga. „Teisel etapil oli minu peamiseks ülesandeks aidata tiimikaaslast üldvõidu kindlustamisel,“ ütles Milistver. „Sõit algas plaanipäraselt. Umbes 25. kilomeetril pääsesime koos tema ja veel kaheksa sõitjaga teistelt eest. Kuni 100. kilomeetrini kulges sõit meie jaoks rahulikult ja vahe järgmistega oli piisavalt turvaline. Seejärel hakkas tugevalt sadama.“

„Ühel laskumisel olin liiga ettevaatlik ning teised libisesid eest,“ jätkas Milistver. „Kahjuks ei õnnestunud mul neid enam kätte saada. Liikusin lõpuni oma tempos. Klubi jaoks oli tegemist väga õnnestunud nädalavahetusega.“

Üldarvestuses pälvis Milistver 7. koha, jäädes meeskonnakaaslasele alla viie minuti ja 57 sekundiga. Hodebourg Rinna järel sai teise koha Alexandre Join (Jeunesse Cycliste 231; +0.56) ja kolmanda koha Leopold Perrot (Team Credit Mutuel-Garage Premier-Fewoss; +1.34).

Sellel nädalal ootab eestlast ees neljaetapiline velotuur.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X