MILANO-SAN REMOL TEGUTSEB ESMAKORDSELT VIDEOKOMISSAR

Tipptasemel rattavõistlustel on viimastel aastatel kaamerasilma ette jäänud mitmeid reeglite rikkumisi ja vaieldavaid tegutsemisviise, mida kohtunikud pole suutnud parimal moel lahendada. Rahvusvahelise Jalgratta Liidu president David Lappartient lubas selleks tarbeks suurematele võidusõitudele videokomissarid saata ja laupäevasel Milano-San Remol toimub selle valdkonna asjatundja debüüt.

Kuulsal ühepäevasõidul on ametis neli komissari: kolm neist sõidavad rajal auto ja mootorratastega ning neljas viibib finišijoone lähedal asuvas rekkas, kus jälgib ekraanide vahendusel toimuvat. Selleks meheks saab olema itaallane Gianluca Crocetti, kes hakkab teravdatud tähelepanuga jälgima kukkumisi, auto tuules sõitu, õige raja kasutamist (kõnni- ja rattateedel ei tohi sõita) ning grupifinišis tegutsemist. Erinevalt jalgpallist, kus videokohtunik saab otsust soovitada, võib rattaspordis sama ametimees otsuse ise vastu võtta.
Eelmisel aastal võitis Milano-San Remo Michal Kwiatkowski (Sky), kes edestas äärmiselt napilt Peter Saganit (Bora-Hansgrohe) ja Julian Alaphilippe’i (Quick-Step Floors).

Allikas: spordipartner.ee

Impression
X