Mikutis kerkis Belgias neljandaks

Belgias jätkuval Flanders Tomorrow Touri (UCI 2.2U) teisel etapil (Staden – Staden; 153,6 km) lõpetas Team Ampler – Tartu2024 rattur Aivaras Mikutis grupifinišis 14. positsioonil, kerkides kokkuvõttes neljandaks.

Etapivõidu teenis hollandlane Lars Boven (Jumbo-Visma Development Team; 3:17.34), kes pidi päev varem leppima kolmanda kohaga. Teisena ületas finišijoone taanlane Tobias Lund Andresen (Development Team DSM) ja kolmandana belglane Jelle Harteel (Lotto – Soudal U23).

Team Ampler – Tartu2024 ratturitest sai Mikutis 14. koha. Võitjale 38 sekundiga kaotanud Madis Mihkels, Markus Knaapi, Alekss Krasts ja Joonas Kurits said vastavalt 39., 51., 56. ja 65. koha. Andre Roos jäi võitjast maha seitsme minuti ja 42 sekundiga ning lõpetas 91. positsioonil. Groupama- FDJ meeskonna värvides sõitev Rait Ärm (+0.38) ületas lõpujoone 37. kohal.

Kokkuvõttes juhivad velotuuri hollandlased. Esimest kohta hoiab Boven, teisel kohal on tema meeskonnakaaslane Jesse Kramer ja kolmandal kaasmaalane Tim Marsman (Metec – SOLARWATT p/b Mantel). Mikutis jätkab neljandal, Ärm (+0.57) 40., Knaapi (+0.57) 42., Kurits (+0.57) 46., Mihkels (+7.41) 72., Krasts (+7.41) 75. ja Roos (+27.42) 99. kohal.

Laupäeval sõidetakse velotuuril kaks etappi. Hommikul on kavas 12,7-kilomeetrine individuaalne temposõit ja õhtul 124,9-kilomeetrine grupisõit.