Mihkels võitis avaetapil parima noorratturi särgi: finiši eel tuli kurvis kett maha, kuid võtsime olukorrast maksimumi

Madis Mihkels

Austraalias alanud 24. Santos Tour Down Underi velotuuri (2. UWT) avaetapil (Tanunda – Tanunda; 144 km) pälvis Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) üheksanda koha, millega oli noorratturite arvestuses parim.

Etapivõidu teenis austraallane Sam Welsford (Bora – Hansgrohe; 3:25.56), edestades sakslast Phil Bauhausi (Bahrain – Victorious) ja Mihkelsi meeskonnakaaslast Biniam Girmayd. Eestlase sõnul oligi plaanis grupifinišis Eritrea sprinteri peale mängida, kuid kõik ei läinud täpselt nii nagu täpselt sooviti.

„Kui 1,8 kilomeetrit jäi veel minna, olime kahekesi koos ilusasti positsioonil, kuid seejärel tuli meil mõlemal kurvis kett maha,“ kirjeldas Mihkels. „Biniam sai selle uuesti üpris ruttu peale ja sai enam-vähem sama hooga edasi sõita, mul läks veidi kauem ja kaotasin ta seega ära. Võtsime siiski antud olukorrast maksimumi.“

Parima noorratturi arvestuses järgnevad Mihkelsile tšehh Mathias Vacek (Lidl – Trek) ja austraallane Patrick Eddy /Team dsm-firmenich PostNL).

Teisel etapil sõidetakse Norwoodist Lobethali ning trassi pikkuseks on 141,6 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X