Mihkels tegi Estonian Cup rattamaratonide sarja avaetapil kübaratriki, naistest oli parim Ehrberg

Madis Mihkels

Laupäeval avas oma 23. hooaja Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari 2009. aasta Euroopa meistri Allan Orase koduradadel Kõllestes. GP distantsil võidutsesid Madis Mihkels ja Liisa Ehrberg.

Esmakordselt Eestis reklaamiti etappi kui üha rohkem moodi minevate gravel ratastele sobivat. “Eesti Jalgratturite Liit korraldab sellel aastal esimest korda nii-öelda kruusarataste Eesti meistrivõistluseid, seega kusagil tuleb need kogemused ratturitel ju saada. Lisaks Kõllestele on veel enne EMV-d, mis sõidetakse Valgas, võimalik meie sarjas graveliga rajale tulla ka Elvas. Vaadates võistlejate seas ringi tundub, et asi läks täie ette,” sõnas sarja peakorraldaja Allar Tõnissaar.

70-kilomeetrisel GP distantsil eraldus teistest kohe kuus meest. Kübartriki ehk SFS vahefiniši, Mariine auto mäefiniši ja etapivõidu võttis tulevikulootus Madis Mihkels. “Tänane sõit polnud mitte mingil juhul nurgatagune veeremine. Siim Kiskonen ja Markus Pajur andsid niimoodi hagu alla, et andis pundis püsida. Kuidagi õnnestus vahekas ja mäefiniš ära võtta, lõpukilomeetritel literdati kordamööda ja umbes kaks kilomeetrit enne õnnestus klassikaline kontrarünnak ja saingi pisikese vahe sisse. Hea, et kruusarattaga tulin, kiirused läksid vahepeal ikka päris suureks. Korralik võidukihutamine,” võttis võitja muljed kokku.

Naiste kiireim oli Liisa Ehrberg, kellele järgnesid Janelle Uibakand ja Ann-Christine Allik. “Sain kenasse meeste seltskonda ja eks see aitas ka, et minul oli kruusaratas. Janelle tuli siiski maastikurattaga. Hirmus mõelda, kuidas Janelle eesotsas tänaste kiirustega hakkama sai. Aga ilm oli ilus ja teed väga ei tolmanudki, mina olen rahul,” sõnas Ehrberg.

Segafredo seeniorite meeste arvestuse võitis Tarmo Neemela, naistest tõusis kõrgeimale pjedestaaliastmele president Kersti Kaljulaid. Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Taavi Kannimäe, naistest Janelle Uibokand. Võistkondlikus arvestuses hõivas pjedestaali kõrgeima astme Velohunt ProTeam, naiskondadest Hawaii Express naiskond. Gardena maratoni võitis lätlane Ivo Irbe, Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini Egert Tammeleht. Sarja lastesõitude avaetapi nobedaim poiss oli Hugo Bazõlev, kiireim tüdruk oli lätlanna Sofia Saicane.

Foto: Imre Avaste

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X