Mihkels teenis Algarve velotuuri temposõiduetapil 47. koha, võitis Küng

Portugalis lõppenud Algarve velotuuri (UCI 2.Pro) viimasel etapil sõidetud individuaalses eraldistardiga sõidus pälvis esikoha mullu EM-il ja MM-il teise kohaga leppima pidanud šveitslane Stefan Küng (Groupama -FDJ). Madis Mihkels (Intermarche – Circus -Wanty) sai 47. koha.

Küngi võiduajaks mõõdeti 24,4-kilomeetrisel distantsil 29 minutit ja 34 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 49,5 km/h. Teise koha teenis prantslane Remi Cavagna (Soudal-Quick Step; +0.04) ja kolmanda koha itaallane Filippo Ganna (Ineos Grenadiers; +0.10). Mihkels kaotas võitjale kahe minuti ja 57 sekundiga.

„Tegin enda kohta hea temposõidu. Koht ilmselt seda ei näita, kuna ise sõitsin vihmaga ja edaspidi läks aina kuivemaks. Siinsel kurvilisel rajal mõjutab see palju,“ ütles Mihkels. „Vorm paistab kevadklassikute jaoks olema hea.“

Kollases liidrisärgis viimast etappi alustanud Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) kaotas võitjale ühe minuti ja 27 sekundiga ning sai 19. koha. Selleks üldarvestuse võiduks ei piisanud. Kaksikvõidu napsasid endale hoopis tema meeskonnakaaslased Daniel Felipe Martinez ja Ganna (+0.02). Kolmandaks jäeti belglane Ilan van Wilder (Soudal – Quick Step; +0.15). Pidcock langes temposõidu järel seitsmendale kohale, kaotades võitjale 48 sekundiga. Mihkels sai üldarvestuses 86. koha (+37.53).

Eestlase järgmine start on 26. veebruaril Belgias, kui sõidetakse ühepäevasõit Kuurne – Brüssel – Kuurne.