Mihkels sai Saksamaa tuuri finaaletapil 14. koha ja lõpetas punktiarvestuses viienda ratturina

Madis Mihkels

Pühapäeval Bremenis lõppenud 38. Saksamaa velotuuri finaaletapil (175,6 km) teenis Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) grupifinišis 14. koha. Lisaks sai päev varem karjääri esimese profivõidu noppinud tartlane punktiarvestuses kirja viienda tulemuse.

Finaaletapil võidutses 29-aastane hollandlane Arvid de Kleijn (Tudor Pro Cycling Team; 3:41.35), edestades kodupubliku ees võistelnud Phil Bauhausi (Bahrain – Victorious) ja Marius Mayrhoferit (Team dsm – firmenich).

Üldarvestuses pälvis esikoha belglane Ilan van Wilder (Soudal – Quick Step), edestades austerlast Felix Grossschartnerit (UAE Team Emirates) 11 sekundiga. Tänu preemiasekunditele kerkis viimase etapiga pjedestaalile hollandlane Danny Van Poppel (Bora-Hansgrohe), jäädes Van Wilderist maha 13 sekundiga. Mihkels oli kokkuvõttes 44., kaotades võitjale üheksa minuti ja üheksa sekundiga.

Punktiarvestuses võidutses inglane Ethan Vernor (Soudal – Quick Step) kogudes nelja etapiga 39 silma. Van Poppel oli selles arvestuses 28 punktiga teine ja Van Wilder 21 punktiga kolmas. Mihkels kogus 18 silma ja sai kirja viienda koha punktid. Noorratturite arvestuses oli eestlane 13.