Mihkels pälvis Portugali ühepäevasõidul 24. koha

Madis Mihkels

Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) teenis Portugalis peetud esimese kategooria ühepäevasõidul Figueira Champions Classic 24. koha.

190-kilomeetrine võistlus toimus ringidel, kus sees oli kaks tõusu – esimene järsem kahekilomeetrine, millel tõusuprotsenti kohati isegi 17% ja teine kilomeetrine. Esikoha napsas endale 12 mehe vahel peetud finišis taanlane Casper Pedersen (Soudal – Quick Step; 4:35.54). Hea päev oli ka Mihkelsi meeskonnale, sest teise koha teenis belglane Rune Herregodts ja neljanda portugallane Rui Costa. Viimasena mahtus pjedestaalile aga hollandlane Marijn van den Berg (EF Education-Easy Post).

Mihkels lõpetas grupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja 33 sekundiga ning sai 24. koha. „Plaan oli selline, et kui ma kestan esimeses grupis koos ronijatega ära, siis mängitakse lõpp minu peale. Kahjuks jäin aga viimasel ringil 300 meetrit enne kahekilomeetrise tõusu lõppu maha,“ rääkis Mihkels. „Jälitasin küll pärast täie jõuga esimest gruppi koos viie teise mehega, kuid ühel hetkel oli selge, et neid me enam kätte ei saa ja ootasime tagumise grupi järgi. Kuna Rune ja Rui said lõpuks siiski teise ja neljanda koha, siis oli igati korda läinud päev.“

Kolmapäeval alustab Mihkels Portugalis Algarve velotuuri.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X