Mihkels lõpetas Algarve tuuril esisaja piiril, hoides jalga järgmise päeva sprindifinišiks

Madis Mihkels

Portugalis jätkuval Algarve velotuuri (UCI 2.Pro) teisel etapil pälvis etapivõidu 30-aastane taanlane Magnus Cort (EF Education-EasyPost). Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) lõpetas 97. positsioonil.

Ligi kaheksa kilomeetrit pika tõusu otsas lõppenud etapil edestas Cort (5:07.05) belglast Ilan van Wilderit (Soudal – Quick Step) ja Mihkelsi meeskonnakaaslast Rui Costat. Võitjaga sai sama aja viis meest. Mihkels jäi taanlasest 17 minuti ja seitsme sekundi kaugusele.

“Meeskonnal läks hästi – Rui oli kolmas ja Rune [Herregodts] kuues. Ise hoidsin homseks sprindietapiks jalga. 22 kilomeetrit enne lõppu sain aru, et täna ei ole mõtet enam tõusul edasi pressida, kuna olin juba üsna limiidi lähedal. Sõitsin seejärel omas tempos lõpuni,” avaldas Mihkels peale etappi.

Cort kerkis etapivõiduga ka velotuuri liidriks. Van Wilder kaotab talle nelja ja Costa kuue sekundiga. Mihkels jätkab võistlemist 91. positsioonil (+17.17).

“Homne finiš on taktikalises mõttes sarnane nagu eile – enne lõppu on üks kriitiline koht, kus on vaja kindlasti ees olla. Analüüsisime esimesel etapil halvasti välja kukkunud lõpu läbi ja proovime homme vigade paranduse teha,” lisas Mihkels.

Velotuuri kolmas etapp algab Farost ja lõpeb Taviras ning sellel on pikkust 203 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X