Mihkels jätkas Saksamaal 11. kohaga

Madis Mihkels

Saksamaal jätkunud 38. velotuuril (UCI 2.Pro) teenis Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) 179-kilomeetrisel etapil 11. koha.

Väikesest grupifinišist oli parim belglane Ilan van Wilder (Soudal – Quick Step; 4:17.39) , edestades austerlast Felix Grossschartnerit (UAE Team Emirates) ja prantslast Pavel Sivakovi (Ineos Grenadiers). Mihkel kaotas võitjale kümne sekundiga.

Van Wilder kerkis etapivõiduga velotuuri uueks liidriks. Grossschartner kaotab talle üheksa ja Sivakov kümne sekundiga. Mihkels (+0.21) jätkab võistlemist 11. positsioonil. Reedel on kavas pikim, 201,3-kilomeetrine etapp.

Belgias jätkuval World Touri velotuuril Renewi Tour peeti neljapäeval 13,6-kilomeetrine temposõit. Päeva parima aja sõitis välja britt Joshua Tarling (Ineos Grenadiers; 15.05), edestades belglasi Tim Wellensi (UAE Team Emirates) ja Yves Lampaerti (Soudal – Quick Step) vastavalt 14 ja 18 sekundiga. Võitjale kahe minuti ja kolme sekundiga kaotanud Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) sai 142. koha.

Tarling jätkab esikohal samuti velotuuri üldarvestuses. Wellens kaotab talle 14 ja Lampaert 18 sekundiga. Lauk kerkis kahe positsiooni võrra ja on enne kolmandat, 171,2-kilomeetrist etappi 145. kohal. Kaotust võitjale on kaks minutit ja 43 sekundit.

Prantsusmaal peetaval 37. Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine velotuuri (UCI 2.1) 3b etapil oli kavas 22,1-kilomeetrine temposõit. Kõige kiirem rattur oli rajal prantslane Bruno Armirail (Groupama – FDJ; 25.13), võites norrakat Sören Wärenskjoldi kümne ja sakslast Max Walscheidi (Cofidis) 48 sekundiga. Van Rysel – Roubaix Lille Metropole tiimis sõitvad eestlased Norman Vahtra (+2.32) ja Rait Ärm (+3.00) said vastavalt 41. ja 55. koha.

Wärenskjold kerkis temposõiduga uueks velotuuri liidriks, edestades Armiraili kuue ja šveitslast Joel Suterit (Tudor Pro Cycling Team) 55 sekundiga. Ärm (+3.06) hoiab 33. ja Vahtra (+4.51) 69. positsiooni. Velotuuri viimasel etapil sõidetakse 170,4 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X