Mihkels jätkas Poolas esisaja piirimail

Insta Madis Mihkels

Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty) sai Poola velotuuri (2.UWT) viiendal etapil (Pszczyna – Bielsko-Biala; 198,8 km) 92. koha. Esimese koha teenis hollandlane Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost; 4:51.27).

Viiendal etapil kogunes veidi üle 3000 tõusumeetri ning lõpuks selgus võitja ligi 50-liikmelisest grupist. Van den Berg edestas finišijoonel velotuuri üldliidrit Matej Mohorici (Bahrain – Victorious) ja portugallast Joao Almeidat (UAE Team Emirates). Abimehe rolli täitev Mihkels kaotas võitjale viie minuti ja 46 sekundiga.

Üldarvestuses jätkab Mihkels 63. kohal, jäädes Mohoricist 15 minuti ja 32 sekundi kaugusele. Teist positsiooni hoiab jätkuvalt Almeida (+0.12) ning tema selja taga on Poola ratturid Rafal Majka (UAE Team Emirates; +0.16) ja Michal Kwiatkowski (+0.16).

Neljapäeval on velotuuril kavas 16,6 kilomeetrit individuaalset temposõitu. Mitmepäevasõit lõpeb reedel.