Mihkels jätkas Poolas 11. kohaga

Poolas jätkuval 33. Solidaarsuse ja Olümpiavõitjate velotuuri (UCI 2.2) kolmandal päeval (Mielec-Tarnobrzeg; 142,8 km) sai Madis Mihkels (Team Ampler – Tartu2024) 11. koha.

Nelja mehe vahel toimunud lõpuspurdis pani oma paremuse maksma hollandlane Tim Bierkens (Allinq Continental Cycling Team; 3:16.06), edestades Poola rattureid Adrian Banaszekit (HRE Mazowsze Serce Polski) ja Szymon Krawczykit (Voster ATS Team). Neljanda koha sai võitja kaasmaalane ja tiimikaaslane Arne Peters.

Team Ampler – Tartu2024 ratturitest sai Madis Mihkels 11. koha, lõpetades peagrupis, mis kaotas võitjale ühe minuti ja ühe sekundiga. Aivaras Mikutis sai 17., Joonas Kurits 22., Pauls Rubenis 39., Alekss Krasts (+1.08) 49. ja Artjom Köster (+1.42) 99. koha.

Kokkuvõttes jätkab liidrina belglane Timo Kielich (Alpecin-Fenix Development Team), edestades poolakat Tomasz Budzinskit (HRE Mazowsze Serce Polski) nelja ja tšehhi Matuš Štoceki (ATT Investments) kuue sekundiga. Mikutis jätkab üldarvestuses kümnendal (+5.00), Rubenis 32. (+8.54), Mihkels 43. (+10.51), Krasts 48. (+11.04), Kurits 61. (+13.05) ja Köster 74. (+13.46) kohal.

Velotuuril on jäänud sõita veel viimane 201,8-kilomeetrine etapp Kielce linnast Lodzi.