Mihkels Giro d’Italia kolmandast etapist: vahefinišiks rivistati rongid üles, lõpp oli väga hetkiline

Madis Mihkels

Itaalias jätkuval Giro d’Italia velotuuri kolmandal etapil (Novara – Fossano; 166,5 km) pälvis võidu belglane Tim Merlier (Soudal – Quick-Step; 3:54.35). Madis Mihkelsi tiimikaaslane Biniam Girmay (Intermarche – Wanty) sai kolmanda koha.

Merlieri ja Girmay vahele mahtus suures grupifinišis veel itaallane Jonathan Milan (Lidl – Trek). Seejuures tegid võistluse lõpu huvitavaks roosas liidrisärgis sõitnud sloveen Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) ja inglane Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), kes taanlase Mikkel Frolich Honore (EF Education – EasyPost) algatatud rünnaku järel peagrupilt eest sõitsid. Duo saati siiski kätte 300 m enne lõpujoont. Mihkels lõpetas kolmanda etapi 30. positsioonil.

„Võime rahule jääda. Korralik kolmas koht,“ ütles Mihkels etapi järel. „Sõit algas rahulikult, kuid esimeseks vahefinišiks rivistati ikka rongid üles. Finiš oli 700-800-meetrise tõusu otsas ning olin vahekas viimane vend Biniami ees, et ta punktidele sprindiks. Peale seda ja sellele järgnenud laskumist kuulsime raadiost, et oleme 23 ratturiga ees ja vahe on 1,5 minutit. Hakkasime edasi sõitma, kuid koostöö sõitjate vahel just kõige parem ei olnud, seega saadi meid kätte. Lõpufiniši vormistasime ka enam-vähem ilusasti ära. Väga hektiline lõpp oli ja kaitsesin Biniami jooksu. Üritasin veel viimasel sirgel ta ette ka liikuda, aga mulle keerati peale. Õnneks oli ta heal positsioonil ja kõik oli hästi.“

Velotuuri üldarvestuses kolme parema seas muutuseid ei toimunud. Esikohal jätkab Pogacar, kellele Thomas kaotab 46 ja Daniel Felipe Martinez (Bora – Hansgrohe) 47 sekundiga. Mihkels hoiab 112. kohta, jäädes liidrist 33 minuti ja 30 sekundi kaugusele.

Velotuuri neljandal etapil on kavas 190 km marsruudil Acqui Terme – Andora.

Foto; CEP Estonia

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X