Mihkels Giro d’Italia avaetapist: Mul muud ülesanned polnud, kui päev üle elada

Madis Mihkels

Itaalias 107. korda alanud Giro d’Italia velotuuri avaetapil (Venaria Reale – Torino; 140 km) sai Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) 97. koha. Võidu teenis Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers; 3:14.23).

Etapi algul pääses peagrupilt eest kuus ratturit, kellest ca 60 kilomeetrit enne finišit olid alles jäänud vaid Mihkelsi meeskonnakaaslane Lilian Calmejane ja Amanuel Ghebreigzabhier (Lidl – Trek). Peagrupp neelas viimased jooksikud, kui lõpuni jäi veel kümme kilomeetrit. Ligi kolm kilomeetrit enne finišit ründas Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), kellega suutsid kaasa minna vaid Narvaez ja Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe). Viimane neist sai lõpuks teise ja Pogacar kolmanda koha. Mihkels kaotas võitjale kümne minuti ja 58 sekundiga.

„Üpriski hea päev oli. Raske etapp kohe tuuri alustuseks, aga Calmejane oli tugevas jooksikute grupis ja võttis mägedesärgi. Isiklikus plaanis oli ka okei. Mul muud ülesannet ei olnud, kui lihtsalt päev üle elada. Maha jäin umbes 30 km enne lõppu järsul tõusul, kuid sain heasse grupettosse, millega lõpuni sõita,” ütles Mihkels.

Pühapäeval sõidetakse Giro d’Italia velotuuril 161 kilomeetrit.

Foto: Avely Austa

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X