Mihkels Dwars door Vlaanderenist: õnneks jäin ise püsti ja kõigil tiimikaaslastel on luud terved

Belgia kõige kõrgema kategooriaga ühepäevasõidul Dwars door Vlaanderen (188,6 km) pälvis soolovõidu ameeriklane Matteo Jorgenson (Team Visma | Lease a Bike; 4:07.44). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) lõpetas 48. kohal.

Jorgenson eraldus väikesest jooksikute grupist seitse kilomeetrit enne finišit. Järgmiste seast sprintis end teiseks norralane Jonas Abrahamsen (Uno-X Mobility; +0.29) ja kolmandaks šveitslane Stefan Küng (Groupama – FDJ). Mihkels finišeeris grupis, mis kaotas võitjale kolme minuti ja 48 sekundiga.

Ligi 60 kilomeetrit enne finišit toimus aga suur kukkumine, milles belglane Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike) murdis rangluu ja mitu roiet. Lisaks pidid sõidu pooleli jätma Mihkelsi meeskonnakaaslane Biniam Girmay, Jasper Stuyven (Lidl-Trek) ja Mads Pedersen (Lidl – Trek).

„Õnneks jäin ise püsti ja tiimist jäid kõigil luud terveks, kes kukkusid,“ ütles Mihkels võistluse järel. „Jalga mul täna väga polnud ja kui 30 ratturit eest sõitsid, siis ei suutnud nendega kaasa minna. Meil oli mees jooksikute hulgas, kes hiljem favoriitide grupi poolt kinni püüti, seega jäi veel lootust, et äkki ta suudab ära püsida ja TOP10 ära võtta, kuid kahjuks jäi ta enne lõppu sealt maha.“

Naiste samanimelisel ühepäevasõidul võidutses hollandlanna Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike; 2:52.08). Teise koha sai tema kaasmaalanna Shirin van Anrooij (Lidl-Trek; +0.00) ja kolmanda itaallanna Letizia Paternoster (Liv AlUla Jayco; +0.19).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X