Mihkels alustas kõrgetasemelist Pariis – Nice’i velotuuri 5. kohaga

Prantsusmaal alanud Pariis – Nice’i velotuuri (UCI 1.UWT) avaetapil (157,7 km) pälvis Madis Mihkels Intermarche – Wanty) 5. koha.

Avaetapi võitis hollandlane Olav Kooij (Team Visma | Lease a Bike; 3:36.28), jättes finišijoonel selja taha taanlase Mads Pederseni (Lidl – Trek), uusmeremaalase Laurence Pithie (Groupama – FDJ), kaasmaalase Nils Eekhoffi (Team dsm-firmenich PostNL) ja eestlase Mihkelsi.

„Algne plaan oli Gerbeni peale sprintida, kuid kuna oli raske lõpuga etapp ja finiš oli samuti 600 m künka otsa, siis oli suhteliselt ruttu selge, et talle on seda natuke liiga palju, seega öeldi raadiosse et keskenduksin ise sprindile,“ rääkis Mihkels võistluse järel. „Olin ilusasti positsioonil, kuid viimased 100 m ei olnud enam piisavalt jalga, et päris TOP3 eest sprintida. Siiski sellise tasemega sõidul olla esmakordselt TOP5, olen väga rahul.“

Etapil jagatud preemiasekundite tõttu hoiab Mihkels üldarvestuses kaheksandat positsiooni, kaotades Kooijle kümne sekundiga. Esmaspäeval on velotuuril kavas taas sprinterite etapp, millel pikkust 177,6 kilomeetrit.

Prantsusmaal sõidetud ühepäevasõidul GP de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini (UCI 1.2; 197,4 km) pälvis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix; +0.13) 19. koha. Esikoha teenis eestlase tiimikaaslane Emmanuel Morin (4:28.38). Talle järgnesid belglane Steffen de Schuyteneer (Lotto Dstny Development Team) ja šveitslane Antoine Aebi (Elite Fontadions Cycling Team).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X