Mihkels aitas Prantsusmaal tiimikaaslase pjedestaalile ja oli ise 16.

Madis Mihkels

Prantsusmaa ühepäevasõidul La Roue Tourangelle Centre Val de Loire (UCI 1.1; 202 km) võidutses iirlane Rory Townsend (Bolton Equities Black Spoke), jättes teiseks Madis Mihkelsi tiimikaaslase Gerben Thijsseni (Intermarche – Circus – Wanty).

Väga külmal ja vihmasel võistluspäeval oli Intermarche – Circus – Wanty meeskonna plaan mängida grupifinišis Thijsseni peale, kuid kuna enne lõppu oli mitmeid lühikesi tõuse, mis belglasele hästi ei sobinud, tuli aktiivsust üles näidata eestlasel. „Seal tekkis võimalus, et eest sõidab grupp, mis jääb finišini ette, seega pidin minekutega kaasa minema, et meil kiire rattur vajadusel seal olemas oleks. Ees olles sain omakorda kasutada ära olukorda, et mitte tööd teha, sest meie põhisprinter oli peagrupis,“ rääkis Mihkels.

Enne finišit jooksid grupid siiski kokku ning eestlane aitas Thijssenit nii, kuidas sai. „Meil jäi meestest natuke puudu ja seetõttu ei olnud mul võimalik Gerbenile otsest lahtivedamist teha. Katsin linnaringi rünnakuid ja aitasin teda positsioonile saamisega,“ jätkas Mihkels. „Lõpuks jäi võidust küll natuke puudu, kuid päev läks siiski korda.“

Kolmanda koha pälvis prantslane Pierre Barbier (CIC U Nantes Atlantique). Mihkels lõpetas võistluse 16. positsioonil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X