Mihkels aitas Belgias meeskonnakaaslase karjääri ühe suurima võiduni

326042353_1375009619993002_4247412242584078856_n

Belgia ühepäevasõidul Grote prijs Jean – Pierre Monsere (UCI 1.1; 198,6 km) pälvis oma karjääri ühe suurima võidu Madis Mihkelsi 24-aastane tiimikaaslane Gerben Thijssen (Intermarche-Circus-Wanty). Eestlane ise lõpetas 37. positsioonil.

Kodus võistelnud Thijssen (4:35.25) edestas grupifinišis Austraalia sprintereid Caleb Ewani (Lotto Dstny) ja Sam Welsfordi (Team DSM). Varasemalt on Thijssen võidutsenud veel 2022. aastal peetud Gooikse Pijl ühepäevasõidul ning pälvinud etapivõidud Poola velotuurilt ja Prantsusmaa mitmepäevasõidult GP des Hauts de France.

„Sõit kulges Belgia kohta rahulikult, kuid siiski oli omajagu närvilisust. Eeldati grupifinišit ja nii ka läks,“ rääkis Mihkels peale võistlust. „Minu ülesandeks jäi lõpukilomeetritel sõita Gerbeni tuules ja võidelda vendadega, kes tema tuulde tahavad saada, seega põhimõtteliselt aitasin Gerbenil positsiooni hoida, et teda tagant poolt pundi sisse ei söödaks. Otsest lahtivedamisrongi meil ei olnud, aga oluline oli, et Gerben saaks viimasele sirgele eest peale. Ise keerasin lõpusirgele 20-30. positsioonil ja vaatasin, et ehk annab seal veel midagi teha. Kiirendasin grupi ette Gerbeni kõrvale ja keerasin vaikselt Alpecini rongi ette ning seejärel aeglustasin. Sellega “likvideerisin” nende meeskonna kõrgest mängust. Ise jäin päevaga väga rahule ja meeskond on sama meelt.“

Teise eestlasena Belgias võistelnud Karl Patrick Lauk (Bingoal WB; +3.48) sai 115. koha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X